Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 400.000-es üzleti laptopba...

Egy 400.000-es üzleti laptopban mint keres glossy képernyőpanel?

Figyelt kérdés

Kollega új gépe (még jó hogy nem ő fizette hanem a cég) egy 400.000 forintos Thinkpad üzleti laptop.

15,6-os kijelző oké fullhd oké na de GLOSSY panel!!

A mennyezeti lámpa meg a használó tükörképe egy az egyben tükröződik benne. Egy hányadék. sose használnék ilyet.


de nem értem: egy ilyen katgóriájú gépben mint keres glossy panel?

mert anyám legolcsóbb 99.000 ft-ot ideapadjában az van, azt mondom oké.


Na de egy fél milliós üzleti gépben???


2020. szept. 23. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Miből gondolod, hogy mindenki a matt kijelzőt szereti?
2020. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

????

Na mutass nekem egy olyan embert aki tapsol annak ha tükörként használhatja a képernyőt. na én még olyan embert nem láttam.


de a neten fórumokon szidják is a gépet emiatt rendesen, sőt, már állítólag (USAban) van ebből a gépből v2 verzió ami non-glossy. khm.... hát érdekes.

2020. szept. 23. 10:24
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Ha glossyt akart akkor jól járt, szebbek vele a színek amikor nincs erős tükröződő fény. Ha zavarja, egyszerűen vesz rá matt fóliát. Tehát maradjunk annyiban, hogy jogtalan a felháborodásod, megvan a létjogosultsága és ha nem is tetszik, baromi egyszerű orvosolni.
2020. szept. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Én pl. nem szeretem a matt kijelzőket. Főleg az olcsóbb típusokat, amik abból állnak, hogy egy gagyi anti-glare réteget tesznek a kijelzőre, hogy aztán nekem egy napom elmenjen rá, míg eltávolítom.

De a drágább matt kijelzők is nagyon tompítják a színeket és szanaszét szorják a pixelek fényét.


Ez az egész matt kijelző dolog egyébként azok miatt a féleszű userek miatt lett kitalálva, akik nem figyeltek informatika órán, amikor az informatikai ergonómiáról volt szó. Ott ugyanis szépen elmondják, hogy hogyan kell tájolni a kijelzőt és hogyan kell megfelelő fényviszonyokat teremteni ahhoz, hogy ne vakulj meg és ne süsse ki a szemed.

2020. szept. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Ott ugyanis szépen elmondják, hogy hogyan kell tájolni a kijelzőt és hogyan kell megfelelő fényviszonyokat teremteni ahhoz, "


aha. Főleg egy terepen (is) meg az irodaépület ezer és ezer pontján használt LAPTOP (=hordozható komputer.... khm) esetében ahol is ugyebár NEM TE döntöd el a fényviszonyokat hanem azt kapod ami épp ott van.


Most ha reléállomást szerelsz a szabad ég alatt kezedben a diagnosztikai laptoppal majd szólsz a Napnak hogy ne úgy álljon már ahogy? Vagy hogy?

2020. szept. 23. 10:38
 6/18 anonim válasza:
66%
Ennyire nehéz megérteni, hogy az embereknek különböző lehet az ízlése, véleménye?
2020. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha szabadban kell dolgozni, akkor szerintem a fényerőt kellett volna inkább megnézni. Biztos vannak ilyen célra kitalált gépek is. A gyártó meg hadd ne tegyen már 500 nites panelt minden modellbe, ha úgyis csak zárt helyen használják őket.
2020. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja, és talán megoldható lenne a dolog Androiddal, márpedig vannak nagyobb ebook-olvasók eink kijelzővel és Androiddal, ott aztán süthet a nap, még jót is tesz.
2020. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Ja, és talán megoldható lenne a dolog Androiddal, márpedig vannak nagyobb ebook-olvasók eink kijelzővel és Androiddal, ott aztán süthet a nap, még jót is tesz."



Minek. vagy 10 éves lenovo thinkpad TN matt panellel tökéletes bármilyen környezetbe.

extra 500 nites panel? minek?

ennek a lenovonak a matt panel tán 220 nites (volt új korában...) és mégis lepipálja a vadi új fél misis csodagépet is láthatóság terén.

2020. szept. 23. 12:20
 10/18 anonim ***** válasza:
Namost nem nagyon értem.. terepre minek üzleti laptop? Szerintem nem a Thinkpad-del van a probléma, hanem azzal, hogy nem a célnak megfelelő eszközt vásároltak neki. Ettől az még nem hányadék, csak esetleg alkalmatlan azok közé a körülmények közé, ahova szánták. Ez nem hinném, hogy a gyártó hibája. Az meg, hogy neked nem tetszik, az a te dolgod, ha mindenki osztaná az álláspontod, nyilván nem létezne ilyen kijelző, de a kapható modellek ismeretének tükrében úgy sejtem, hogy nem ez a helyzet :-)
2020. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!