Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry PI-t hogyan lehet...

Raspberry PI-t hogyan lehet NAS-ként használni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olvasom itt is, meg olvastam már pár helyen, hogy NAS szerverként használnak Raspberry PI-t. Ezt hogyan kell elképzelni? Itt van nekem a PI4B+, 4 USB porttal. Vegyek 2,5 külső winchestereket, majd aktív USB hub segítségével csatlakoztassam őket az =USB portokhoz és próbáljak Raid-et létrehozni?

Sokszor olvasom, hogy az USB csatlakozás nem túl biztonságos, bármikor megszakadhat...

Milyen módon használják NAS-ként a RPI-t és mennyire megbízható?



2020. szept. 26. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Raspberry hivatalos oldalán megtalálsz (szerintem) minde hasznos infót:

[link]

2020. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Igazából nem értem mi a gondod, hiszen megcsinálod amit elmondtál, kivéve a RAID-es dolgot, mert az tiszta felesleges, hiszen nem gondolom, hogy olyan fontos dolgokat tárolnál rajta, hogy azt egy mindennapos HDD ne tudná tárolni, ha meg valami annyira fontos, akkor csinálj róla másolatot néha.


Ha csak erre akarod használni a Raspberry Pi-t, akkor szépen beállítod, amit be kell (pl. megosztod a külső HDD-t), aztán beállítod, hogy miután elindul ne töltse be a GUI-t, hiszen az úgyis csak az erőforrásait zabálná, de nem lenne semmi haszna.

2020. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ezt nem NAS-nek kellene nevezni, hanem megosztott hálózati háttértárolónak (habár a NAS végülis pont ez), csak azt gondoltam hogy a tükrözés miatt lesz igazából a NAS NAS.
2020. szept. 26. 16:10
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Jajjj... ...egy újabb ember aki rádöbbent arra, hogy nem a dolgok változnak, csak a körítések egyre ködösebbek! :-)


Így igaz, ahogy mondod, sok dolog a mai világban arról szól, hogy lehúzzák a 20-dik bőrt is ugyanarról a dologról.


Bár a NAS az annyiban különbözik, hogy az még akkor is elérhető, amikor változik az IP-címed, mert feltételezem, hogy van egy központi NAS szerver, ahol az összes NAS regisztrálva van és ezek oda küldik, ha változik az IP címe az egyiknek.


(ugyanis a legtöbb ember nem fizet elő fix IP címre, így a RPI is időnként újat fog kapni)

2020. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"habár a NAS végülis pont ez"

Na látod. ;)

Tudod, hogy technikailag mi a NAS? Egy kis méretű, kis teljesítményű PC, amiben általában egy többé-kevésbé testreszabott Linux fut, a háttértárát pedig a megfelelő szerverszoftverek biztosítják, általában FTP vagy SAMBA protokoll segítségével.

Mi a Raspberry Pi? Egy kis méretű, kis(?) teljesítményű PC, amiben általában egy többé-kevésbé testreszabott Linux fut. Erre kb. fél óra feltelepíteni és beállítani mondjuk egy FTP- vagy egy SAMBA-elérést.

A tükrözés, RAID, és egyebek pedig nem elengedhetetlen alkotórészei a NAS-nak. (Sőt: keményen a zsebedbe kell nyúlni, ha olyan NAS-t akarsz venni, ami ezeket támogatja.) Éppen ezért fogom a fejem, amikor sokan képesek a fél életüket rábízni egy bármilyen biztonsági szolgáltatást mellőző NAS-ra. De az informatika sem 100%-ig nyers logika. Pláne, ha valamit el kell adni. Kegyetlenül túl van hype-olva ez a NAS téma, és igen, egy sima, kis méretű low-end PC-nek ha azt a nevet adják, hogy NAS, máris könnyebben, és drágábban eladható.

2020. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha torrentezni is szeretnél, itt egy leírás hozzá:


[link]

2021. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!