Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ahoz, hogy egy monitor adjon...

Ahoz, hogy egy monitor adjon gépet, kell DVI és RGB kábel is?

Figyelt kérdés
Légyszi ne nézzetek hülyének nem értek hozzá. A garázsba vettem egy PC-t és egy monitort. A monitor egy régi Samsung SyncMaster 205BW a PC meg szintén valami régebbi fujitsu siemens. A problémám az, hogy összekötöttem a monitort meg a PC-t egy RGB kábellel, de a monitor azt írja hogy ellenőrizze az adatkábelt (csak németül) DVI kábelem nincs, így fogalmam sincs mi lehet a probléma.

2020. szept. 27. 19:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Képet*
2020. szept. 27. 19:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Több variáció is van:


1.: rossz a videókártya


2.: a BIOS-ban úgy van beállítva, hogy a DVI-t nézze, azaz ezt kellene alapállapotba hoznod (reset): ha szétszedet a gépet az alaplapon valahol kellene találnod egy BIOS felíratot és mellette úgynevezett jumper-eket, amelyek áramköröket zárnak, ilyen lehúzható kis műanyagok, na azt kellene lehúznod, majd elindítanod a gépet, ami ekkor nem fog elindulni, vársz egy kicsit, majd visszateszed a jumper-t és megpróbálod elindítani. (persze az lenne a jó, ha az interneten utánanéznél az alaplapnak, és a leírásának, ahol ez pontosan le van írva!

2020. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
Csak az egyik kábelre van szükséged. Bármelyikkel működnie kell, vagyis a D-SUB kábellel is.
2020. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve még egy olyan problémám van (nem tudom hogy ez baj e) hogy a PC-t ha bedugom a konnektorba, egyből elindul úgy hogy be se kapcsolom
2020. szept. 27. 20:51
 5/7 hypno ***** válasza:

#4


Azzal a PC-vel valami nagyon nem gömbölyű.

Attól, hogy áram alá helyezed a tápot, még nem kellene elindulnia.

2020. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt meg a BIOSban kéne megnézni. Ugyanis szokott lenni egy ilyen beállítás, hogy egyből induljon.
2020. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 nagy valószínűséggel a bekapcsológomb is érintkezési hibás. Én jártam már úgy nem is egy géppel, hogy szabályosan kikapcsoltam és amikor leállt, kapott egy energialökeket és magától elindult, aztán megint, és megint... :-)
2020. szept. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!