Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan töltsem át a tönkrement...

Hogyan töltsem át a tönkrement monitorú laptop merevlemezéről a dolgokat a másik Laptopra?

Figyelt kérdés

Tönkrement a Dell Inspiron N5110 típusú laptopom és szeretném áttölteni a merevlemezéről a dolgaimat.

Egyenlőlre nem sikerült rájönnöm, hogyan tudom kiszedni a laptopból a merevlemezt meg nem tudom milyen kábel kell az áttöltéshez.



2020. szept. 29. 08:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Videót találtam már a merevlemezeltávolításhoz, de az hogy milyen kábel kell hozzá még nincs meg.
2020. szept. 29. 08:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dugj ra egy monitort, elvileg Windows+R gomb kiterjeszti / tukrozi az asztalt.
2020. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 CspCsj ***** válasza:
75%

Elég jól eldugták a HDD-t, egyébként normál SATA adat és tápcsatlakozója van:

[link]


Vagy 2ezer körül veszel hozzá egy USB tokot:

[link]

2020. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az első válaszoló megoldása a legegyszerűbb. Csak akad otthol egy monitor, esetleg ha HDMI is van a gépen egy lapos TV is megteszi.

Még pen drive se kell hozná, csak megosztasz egy mappát a cél gépen, és a Dell -ról kitallózod, majd hajigálod belefele ami kell onnan.

2020. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 CspCsj ***** válasza:
100%

#2 hozzászólás tényleg a legegyszerűbb, ha nem lenne elírva.

A Windows+R kombinációt bármennyiszer is nyomogatod, a csatlakoztatott monitoron/TV-n nem lesz kép, - inkább Windows+P kombinációt nyomj. (kétszer vagy négyszer)

[link]


Egy megjegyzés: ahogy látom N-es wifi van és 100Mbit LAN, szóval így pár GBájt még gyorsan átmegy, - de ha tele van egy 1TBájt HDD, akkor az elég sokáig eltart.

2020. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mi az az N wifi?
2020. okt. 3. 13:03
 7/10 CspCsj ***** válasza:

A laptopban lévő wifi adapter a 802.11b/g/n szabványokat támogatja.

Ebből a 802.11n a leggyorsabb.

Táblázat 6. sora: [link]

2020. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3-as!

Hol tudom megnézni, hogy mekkora méretű USB-tok való a merevlemezhez? Hol van megadva a merevlemez méret? A merevlemezt belerakni az usb tokba egyszerű?

Sajnos a töltőkábele a Laptopnak elkeveredett.

2020. okt. 4. 22:18
 9/10 CspCsj ***** válasza:

2.5" a szabványos méret.

Az SSD-k és nagyobb kapacitású HDD-k csak vastagságban térnek el (pár mm), a szélesség és magasság ugyanaz.


A linkelt listában lévő tokokba bele fog menni.

A "Top 1" szerintem megfelelő, de nekem van egy "Top 4"-hez hasonló modell.

Laptopokkal nem volt probléma, pár régi számítógépház előlapi USB kivezetésénél nem kapott elég áramot, - csak közvetlenül a hátoldalon az alaplapra csatlakoztatva.

2020. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt egy összerakós videó:

https://www.youtube.com/watch?v=R1aloRAjWF0

2020. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!