Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnék custom biost...

Hogyan tudnék custom biost flashelni erre a kártyára?

Figyelt kérdés

A kártyám egy Asus rog strix 5700 xt oc, amire szeretnék az 1550 mhz-es időzítést flashelni.

[link]


Ebben a videóban látottakat csináltam, szögre ugyan azt, ugyan ezekkel a programokkal, de újraindítás után csak egy elcseszett kártya vár, amin csak az eredeti BIOS visszaflashelése segít.


Valaki tudja, hogyan lehet modooni ezeket a kártyákat? Légyszi segítsetek.



#Asus #Ethereum #Biosmod
2020. szept. 29. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Mivel nincs olyan, hogy EGYFORMA chip, lásd: "Silicon Lottery"

[link]

Másrészt videokártyáknál a VRAM sem feltétlen egy gyártótól jön, van hogy Samsung/Micron/Hynix kerül bele az adott darabba, ezért SEM garantált, hogy egy adott modolt vBIOS, vagy szimpla OC jó lesz az adott GPU-ra.


Utólag nézve, a linkelt videó leírásában is felhívja a figyelmet a Silicon Lottery-re:

"𝐃𝐈𝐒𝐂𝐋𝐀𝐈𝐌𝐄𝐑 When it comes to GPU Mining, remember Silicon Lottery! Results MAY vary from GPU to GPU so your Clocks/Undervolt/Voltage shown in my videos may not work for you because of GPU Brand/Memory/Manufacturing what have you. "


Nem tudom hogy az RX 5000-es széria vBIOS-át mennyire lehet jól modolni, de próbáld magadnak belőni az adott értékeket, és azzal próbálkozz.

2020. szept. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, de azt hittem max kevesebb hashem lesz, mint másnak vagy éppen több, nem pedig nem műkszik a kártya vagy ilyesmi. Kb úgy néz ki, mintha nem telepítettem volna a drivert.


De akkor az segíthet vajon, ha az egyel "lazább" időzítési sávot/strapot használom?

2020. szept. 29. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

Talán.

"Kb úgy néz ki, mintha nem telepítettem volna a drivert."


Akkor lehet elég lenne utána egy teljes driver törlés DDU-val, majd telepítés a modolt vBIOS-al.

2020. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, azzal kezdtem. 😔

Próbáltam mindkét biost ráadásul.

Keresgéltem is, de az én kártyákra csak csavarprobléma cikkeket látok, mindenki más más kártyával meg röhögve modol csak nekem nem jön össze valamiért. Pedig egyszerűnek tűnik. kezdem azt hinni, az Asus "zárhatta" le valahogy a kártyákat, hogy ezeket ne lehessen.....ez előfordulhat?

2020. szept. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!