Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha olyan routert akarok ami a...

Ha olyan routert akarok ami a modem szerepét is ellátja akkor a wan port helyett vagy mellett egy ethernet vagy dsl csatlakozó kellene még,hogy legyen rajta?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyat nem tudsz venni. Esetleg ha ADSL van nálatok, akkor olyan modem talán működik saját, de már ebben se vagyok biztos. Optikai vagy kábelnetnél viszont kizárt, hogy saját eszközt tudj használni. Nem is kapható ilyen kereskedelmi forgalomban.
2020. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez még nem optikai net hanem adsl ismerősöm vette egy routert és a régi modemet dobtuk a francba és a net is a wifi routerről megy egy TP linkes router volt,csak már nem emlékszem a csatlakozásokra pontosan.
2020. okt. 2. 16:42
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Ha integrált ADSL modemes Wi-Fi routert akartok szerezi, ott nem kell modem. A telefon kábel közvetlenül a modem-router DSL csatlakozójába megy.

Viszont nem mindegy, hogy Annex A -s vagy Annex B -s a modem benne, meg hogy a szolgáltató milyet használ.


A tapasztalatom az, hogy nem éri meg ezekkel küszködni. Akár hány ilyen harmadik féltől származó modem-routert beállítottam. Mindig a szolgáltató által rendszeresített modemmel volt a legstabilabb a net. Ráadásul fogyasztásban se nyertek semmit, max azt hogy 2 doboz helyett 1 lesz az asztalon.

2020. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/


Nem tudom ismerősömék nem panaszkodnak mióta beállítottam de amúgy se acélos a netük.

2020. okt. 2. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!