Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes studio mikrofont...

Érdemes studio mikrofont venni youtube és twitch videózáshoz?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni videókat csinálni, leginkább “gameplay” videókat.

A kérdés az, hogy megéri-e venni egy studio mikrofont ehhez?

Jelenleg egy HyperX füles mikrofonját használom, de szerintem gyatra a minősége.

A kiszemelt: [link]



2020. okt. 7. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Máig rejtély számomra, hogy miért gondolják a gyerekek az utóbbi néhány évben, hogy közvetíteniük kell, ha játszanak.
2020. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=qQHd8c5IfEU


El is mondja az arc a lényeget: alig hallatszik bele a billentyűhang stb. Ellentétben a kondenzátormikrofonoddal, amivel te lennél a billentyűdet túlordító arc.

2020. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha jó minőségű hangot akarsz, ahhoz nem árt egy jobb mikrofon.


hogy megéri-e, az már egy relatív fogalom. neked annyitól megéri, hogy jobb a minőség, vagy csak akkor tekinted úgy, hogy megéri, ha anyagi hasznod is van belőle?

2020. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Onnantól éri meg, ha már nem halk cincogást hallok amikor vissza hallgatom magamat. Anyagi haszon nem érdekel, magam és mások szórakoztatása lenne a célom.
2020. okt. 8. 16:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Mibe kötöd te azt a mikrofont, hogy nem szólal meg? Ha a telefonoddal felveszel egy random beszélgetést, amiben te is részt veszel, abban nem ugyanolyan fura véletlenül a saját hangod? :D
2020. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mivel USB nyilván az RJ45 csatiba.. xD

Nem az, hogy fura...mert azt tudom, hogy mindenkinek más a hangja visszahallgatva saját magát. Mivel mindenki saját magát mélyebben hallja a rezgések miatt élőben.

Nem az a baj, hogy nem szólal meg, hanem az hogy halk, cicereg, recseg, torzít. Egyszerűen élvezhetetlen minőségben rögzít. De lehet csak az Én fülesemmel van ez a gond (Mondjuk elég nyúzott már a mikrofonja..)

2020. okt. 8. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, és mibe dugod? Vagy titok?
2020. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi az hogy mibe dugom? Ott írtam az előző hozzászólás első mondatában, hogy USB-s a füles. De lehet, hogy csak a szarkazmust nem értetted az RJ45 csatival -.- Mibe másba lehetne dugni egy usb csatlakozású fülest mint egy usb portba?!
2020. okt. 9. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom megvakultam, mert most se látom. Akkor rejtély, hogy mitől lehet rossz. Gondolom kifogtál egy rosszat, vagy kapott valamit. Különösebben rádióhangja nem lesz nyilván, de lehet próbálgatni Eqalizer APO mikrofonbemenetre aktiválásával Configuratorban mondjuk zajzárnak egy ReaFIR VST, egy kis tetszőleges EQ ízlés szerint, majd egy jobb kompresszor-limiter páros felállással, igazából annyira nem rossz mikrofon az, hogy ne lehessen használhatóra igazítani. A kondenzátormikrofonos megoldással az a baj, hogy egy szobavisszhang meg billentyűkopogás troll leszel tőle. Segíthet a csoda RTX Voice, vagy mi a bánat, de azon át megint tud olcsósodni a minőség.
2020. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!