Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért villog a gépházam?

Miért villog a gépházam?

Figyelt kérdés
Egy Lian Li o11 dynamic Razer Edition gépházam van 2 ledszalaggal megáldva, és nemrég vettem észre, hogy amikor kikapcsolom a gépem, akkor pontosan 1perc 16másodpercenként konkrétan villannak egyet a ledek, és ez nem minden, mert az egerem is. Nemtudom mi lehet a probléma, mert ez akkor is megy amikor kinyomom a tápnál a kapcsolót. Csak akkor nem villanik ugye ha magát a táp kábelt is kihuzom. Itt akkor táphiba lehet a gond?

2020. okt. 7. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyanús, hogy a táp. Próbáld meg megfordítani a villásdugót a konnektorban, majd kapcsold ki a táp kapcsolóját. Ha akkor megszűnik, akkor valamelyik kondi szivárogtat némi áramot a föld felé. Mivel a nullát kapcsoltad (mert fordítva volt bedugva a villásdugó, ami normál esetben nem baj), azért nem szűnt meg a jelenség, mert a fázisról a föld felé továbbra is folyt áram. Ez hiba, cserélni kell a tápot.
2020. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, és igazad volt tényleg el állt a villogás. Akkor biztos kelleni fog másik táp, valamit furcsálottam is amikor megfogtam a gépem csavarjait, meg amúgy a hátlapját, olyan érzés volt minthogyha zsibbadna a kezem vagy hasonló, aztán ez már lehet hogy csak képzelődés :x
2020. okt. 8. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor viszont villanyszerelőt is hívj ki, hogy ellenőrizze a védőérintkezők helyes bekötését, a fi-relé működőképességét, illetve annak hiánya esetén szeteltess be egyet. Lehet, hogy az egész elektromos hálózat életveszélyes.
2020. okt. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!