Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AOC 24G2U5 monitorról mi a...

AOC 24G2U5 monitorról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ezt a monitort néztem ki (főleg játékra kell, videókártyát még nem tudok hozzá, de valszeg RX580).

Mekkora?

Néztem képeket, de az nem adja vissza, több fórumon kutatva nem találtam olyan véleményt, ami használható lett volna, kb. mind olyan volt, hogy "Gyorsan kellett egy monitor, ezt vettem, tök jó" (kivéve egyet, azt majd a végén).

Valaki, aki esetleg játékra használta, tudna valamit mondani, miért vegyem, miért ne?

Árukeresőn olvastam egy ilyet: "Gép újraindítás, vagy display port kábel kihúzás visszadugás szükséges alvó állapotba kapcsolás után."

Ez igaz? Csak mert én gyakran otthagyom a gépet X időre, amíg alvó állapotba áll a gép, és nincsen olyan helyen a PC, hogy bármikor ki-be húzgálhassam a kábeleket, újraindítani meg... Szóval érted.

Mást tudtok ajánlani, ha úgy gondolod, hogy ez nem lenne megfelelő?



2020. okt. 12. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elég megosztóak a vélemények 🤔
2020. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 ha az árukeresős véleményekre gondolsz: 10db 5* és 2db 4*-os értékelés van. Az nvidia-s házrányokhoz semmi közöm, a gombokhoz se. De még arra is azt írják, hogy megszokható.
2020. okt. 12. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kb 2 hete használom a nagyobb, és "okosabb" testvérét, a 27G2U-t, a gombok valóban kissé reta*dáltak, de "hozzálehet szokni" kategória.

A színvisszaadás az IPS, és gyárilag jól belőtt színprofillal érkezik, szóval teljesen jó.


"Árukeresőn olvastam egy ilyet: "Gép újraindítás, vagy display port kábel kihúzás visszadugás szükséges alvó állapotba kapcsolás után.""


Nálam nincs ilyen, legalábbis DP-vel használom, és csak a monitor kapcsol készenléti (sötét kép) módba 15 perc után.

Ha sok FPS, komptetitív játékkal játszol, akkor szerintem mindenképp megérne beruházni egy 144Hz-re, arra pedig ott a nagytesója, a 24G2U/27G2U, + 10k-t szerintem bőven bőven megér.

2020. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm szépen!

Mit értesz az alatt, hogy "gombok valóban kissé reta*dáltak"?

Árukeresőn is többen írják, de egy képen se látni, hogy mi baj velük (igazából nem is lehet látni a gombokat).

2020. okt. 13. 06:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Lényegében csak világítás hiányakor bajos, mert az emblémákat nem látod, és kitapintani meg közel lehetetlen, ugyanolyan mindegyik, szóval vagy jót nyomsz meg, vagy nem kategória.

Illetve még hosszúak is, véletlen sincs "szünet" a gombok között.

Kép: [link]


Nyilván ha nem használod sűrűn őket, akkor nem gáz, de én szeretek profilok között váltogatni, attót függően, hogy mit csinálok. Szeretek nagyon világosan, és szaturáltan játszani, de este böngészni pedig gyenge-közepes fényerőn.

2020. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a képet és a véleményeket! Nagy segítség voltak!
2020. okt. 13. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem gond. De ettől függetlenül szerintem egy nagyon jó széria, akármilyen tesztet nézel, mindenhol dícsérik ár-érték arányban. De én elgondolkodnék a 144Hz-es modellen.
2020. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!