Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik választás legyen,...

Melyik választás legyen, hogyan járnék jól?

Figyelt kérdés

Adott két kártya: Gigabyte RX-580 8Gb

Sapphire RX-570 8Gb


A jelenlegi kártyám az 580 as, nagyon hangos, kicsit melegszik.

Megéri-e lecserélni a legendásan jó sapphire kártyára?

-19% os teljesítmény veszteség lenne...


A jelenlegi konfig: Alaplap: Asrock B85M PRO4

RAM: 2x4Gb DDR3 Patriot Venom 2400Mhz - 2x2Gb DDR3 Hynix

Processzor: Intel Core i5 4590 4x3,30Ghz

Gigabyte RX-580 8Gb

Chieftec iArena GPC-700S


2020. okt. 13. 08:38
 1/8 hypno ***** válasza:

Hát azt mi honnan tudnánk, hogy te hogyaan jársz jól?


Szükséged van a jelenlegi plusz 19% teljesítményre, vagy nincs. Ha igen, akkor mi a kérdés?

2020. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy csak ki kéne takarítani és újra pasztázni azt az 580-ast.
2020. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindennel foglalkoztok csak a kérdéssel nem. Ez esetben minek magyarázkodjak, ha nem értitek a kérdést?! L Ki takarítani meg pasztázni? Hogy jön ez ide? Nem azt kérdeztem hogy mitől melegszik. De elegem van a gyenge elméjű emberekből.
2020. okt. 14. 02:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább akkor keress egy sapphire hűtést rá, ha az annyira jó. Hűtőcserére szavazok én is.


melegedésben anynira nem lényeges a GPU márkája, mert az központilag le van adva a gyártóknak, hogy hogyan kell, hitelesítik, hogy megfelel-e az előírásoknak. Szóval a márkák közt a nagy különbséget a gyártási minőség (ami nem jelenthet ilyen brutális hőmérsékleti különbséget), és a hűt különbsége jelenti (na ez már igen!). Szóval ha tisztítás-pasztázás után sem javul a hűtés, akkor egy jobb hűtőt kéne rá nézni.


A teljesítményvesztés miatt pedig nem érdemes számításba venni a gyengébb kártyát. Túl nagy áldozat.


(illetve mégegy ötlet.. ha nem a ventilátor süvítése hangos, hanem pl csapágyas, vagy csak elkoszolódott, előfordul, hogy egy sima tengelyolajozás is megoldja. youtube-on vannak jó videók ventilátorjavításról)

2020. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hypno ***** válasza:

#3


Tökéletesen értettem a kérdésedet.


Másoktól várod, hogy eldöntsék helyetted, hogy mit csinálj mert saját kútfőből döntésképtelen vagy.

És még arcoskodsz és személyeskedsz is.


Hát döntsd el barátom, hogy teljesítményt akarsz, vagy csendesebb, hűvösebb kártyát. Nem olyan bonyolult dilemma. Szerintem még te is képes lehetsz a választásra.

2020. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most olvasom a válaszod. Döntésképtelen? Ha a felét is tudnád amilyen döntéseket hoztam, megáshatnád a sírodat :)
2020. nov. 11. 07:29
 7/8 hypno ***** válasza:

#6


Ha olyan nagytudású vagy mint mondod, akkor egy ilyen egyszerű választás nem okozhat problémát.

2020. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem okoz problémát "barátom" egyszerűen sok mindenen máson is agyalok, ami sokkal fontosabb mint ez a "hardveres" dolog, ha érdekel mi lett, eladtam az rx 580 ast mert nem használtam sokat.
2020. nov. 12. 03:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!