Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehez a gephez megeri venni...

Ehez a gephez megeri venni egy 144hz-es monitort?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg egy LG 32UKB550 4k-s monitorom van. Ezt a gepem nem tudja kihajtani, igy csak 2kban jatszom rajta de 50-70fps-el.


Ryzen 5 3600

Asus gtx 1660super

16GB HyperX Fury 3200mhz ram


Na most azon elmelkedtem, hogy ha vennek egy 144hz-es full hd monitort az jobb lenne e vagy sem ?

Cod

Assassins creed

Gta

Stb cimekkel jatszom.



2020. okt. 16. 16:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Jó akkor vegyél assassins creedhez 144hz es monitort a jövőbe gondolkodás jegyében, a normális emberek meg inkább ne vegyenek olyat, amire valójában nincs szükségük az "előre gondolkodás jegyében".


Ez pontosan olyan, mint amikor megvedzitek a 9900kt a 9600 helyett, 100al drágábban.


Mire használjátok a 9900k fog érni 90 et, én meg olcsóbban jövök ki úgy, hogy cserélem 2 évente a hardwaret Középkategóriás cuccokra, és sosincs kevesebb fpsem 5 el nálatok.



Nem mellesleg 144hz nek továbbra sincs értelme a valorant és csgon kívül.


Gondolom te vettél 1000wattos tápot is már a jövőre tekintettel

2020. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 P.O.C. ***** válasza:

11: Akkor te valószínűleg nem használtál még 144 Hz -es monitort, illetve az Adaptive sync (FreeSync , G-Sync) működését sem érted, vagy nem láttad élőben működés közben, vagy egyszerűen ilyen dolgokra, amit ezek kijavítanak, nem vagy igényes. Ilyen alapokkal viszont nem lehet értelmes véleményt alkotni a témában.

Használj pár hétig 144 Hz-es monitort, majd ülj vissza a 60 Hz -ed elé. Egyből azt lesz a reakciód, hogy mi a f***? Újra itt a kőkorszak?

2020. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

240hz es monitorom van, és baszhatod a gsynced meg a többit, ha sosincs 140fps ed, pont ez a lényeg :D


Pont rossznak mondod a fszagod, 2005 óta nem ültem 100hz-nél kevesebb előtt.

2020. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Tehát, hogy értsük a lényeget, a srácnak lesz 45-70 fps e mindenhol, erre kellene a 144hz, hogy jó esetben legyen átlag 60hz-e a gsync miatt. Remek, krva sok értelme lesz
2020. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 P.O.C. ***** válasza:

"240hz es monitorom van, és baszhatod a gsynced meg a többit, ha sosincs 140fps ed, pont ez a lényeg :D"


Ezen kijelentésed után már egyértelműen látszik, hogy csak nem érted a G-Sync működését. :D

Pont hogy nem azoknak segít sokat, akiken mocskol sok az FPS -e, hanem azoknak akiknek kevés.

2020. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Te nem érted.


Nincs értelme a 144hz es motornak, ha állandóan 50 meg 70 fps ed lesz, mikor 75hz re húzható a legtöbb 60as szemét.


És de, értem. Csak nek vagyok fogyatékos, aki vesz egy 144es monitort, hogy aztán maximum néha lásson 80hz et.

2020. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 P.O.C. ***** válasza:
A G-Sync 30-144+ Hz között skálázóik, ez azt jelenti, hogy akkor is működik ha csak 31 FPS -ed van. És azt is kifejtettem már hogy nem mindenki csak a leges legújabb AAA címek miatt veszi. Rengetegen játszanak régebbi Online FSP -es játékot, akiknél hatalmas előny ez, és egy régebbi budget gaming pc is röhögve kitermeli neki a 144 FPS-t. A jelenlegi árak mellett egy 24" körüli 75 HZ -es monitor 40 ezer körül van a 144 Hz -esek meg 55 ezer körül kezdőnek, akinek ennyit nem ér meg a minőségi játék, az vegyen inkább konzolt. Az való neki.
2020. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Istenem, még mindig megakarodmagyarázni a gsyncet...


"55 körül kezdődnek a 144esek"


Hát te játsszál akkor olyan monitoron, amin még a magasságot sem lehet állítani...


2411p alá nem adnám, az meg most is 70 felett van.


75hz pedig oc, nem gyári. Egy sok éves 2.nak használt iiyamam is ocható 75 re, nagyjából minden monitor bír 72őt legalább.


A srác sem írta, hogy cszne, vagy épp valorantozna. Ne akarj már olyat vetetni, amire nincs szüksége csak azért, mert neked van rá szükséged

2020. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 P.O.C. ***** válasza:

"Hát te játsszál akkor olyan monitoron, amin még a magasságot sem lehet állítani..."


Ezen pl van magasság, pivot meg minden szar és nem tűnik drágának:

[link]


"A srác sem írta, hogy cszne, vagy épp valorantozna. Ne akarj már olyat vetetni, amire nincs szüksége csak azért, mert neked van rá szükséged"


Mikor az előre látásról beszéltam, pont erről beszéltem. Nem lehet tudni előre, mert nem 2 évre vesz valaki monitort, tartósabb cucc. Most megveszi 40 -ért a 75- öst, majd 2 évre rá eladná, mert rájön mégis csak van valami ebbe a 144 -es dologban. De akkor már a kutyának se fog kelleni, jó ha 15 -ért el tudja majd passzolni, mert mindenkinek a 144+ -os fog kelleni. Viszont a 144 -esek akkor már tuti drágábbak lesznek, egyre romló EURO, COVID miatt gazdasági válság, stb. Máris bukott vagy 40 ezret, pedig most csak 20 -al kellett volna többet kiadni.


De tudod mit, feladom, úgysem érted az érveimet, te meg mindig csak egyet szajkózol: "vedd a szarabbat olcsóért, jó lesz az neked.. "

2020. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!