Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen digitális rajztáblát...

Milyen digitális rajztáblát ajánlanátok hobbi grafikusnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés adott :)

Egyelőre még nem néztem utána mit lenne érdemes, nemsokára megteszem, de akinek van tapasztalata azt is szívesen meghallgatom.

Grafikusnak tanulok, és egy olyan rajztáblát szeretnék első körben, amin rajzolok és a monitoromon látom a képet. Csak mert látom, hogy már olyan is van, aminek van saját képernyője és ilyen 1millió2től indul, szóval nekem olyanra nem igazán lenne szükségem. Van egy Asus rog zephyrus m gu502gv-es004 laptopom (800ezer Ft-os kategória, "gamer" szóval elég jó, tanárok szerint is ami gamere jó az jó rajzolásra is) és kb csak (legalábbis eleinte) illustratort, photoshoppot használok és ezekhez hasonló programokat, szóval nem freskókat akarok festeni, csak azt szeretném, hogy könnyebben tudjak dolgozni mint egérrel. Szóval valszeg olcsóbb kategóriás is megfelel (olcsóbb alatt 200-500 körülieket értek) maximum majd spórolok rá, vannak más végzettségeim és állásaim is, ez inkább afféle hobbi, amit szeretnék kinöveszteni önmagából és foglalkozásommá tenni. De szeretném hogy megbízható, minőségi legyen.

Lehet hogy szakmaibb körökben bagatel példa lesz, de JustVidman egyik videójában láttam egy ilyen táblát, egy komment arra utal hogy

Wacom cintiq 13hd használ benne, nem ismerem még ezt a terméket, de az egy dolog, elolvasom, de jó lenne összehasonlítás is. Vagy ha tudtok másokat akkor azok összehasonlítása, mit lenne érdemes megvenni akár felsőbb árkategóriában akár alsóbban. Tudom-tudom gugli...be is ütöm mindjárt angolul, meg youtubeba is, de én azért kíváncsi lennék a ti véleményetekre is! Akár hobbisták akár szakemberekére. Hogy mit használ "az utca embere" :)

A másik amit láttam, hogy sok külföldi grafikus Apple Tabletet használ, meg arra vannak nagyon jó programok is, csak sajnos én windowson szocializálódtam és majd egyszer persze ráveszem magam, hogy megtanuljam az iOS-t, de nekem nem jött be soha és kedvem sincs hozzá. Így amíg lehet kibackkelném és inkáb winen dolgoznék és rajztáblával. Egyszer persze meg fogom tanulni, de most ne ezt vegyétek alapnak hogy "hö, há de tanuljad mán meg mit lustálkodsz" stb. Értelmes válaszokat várok a kérdést illetően :)

Köszönöm szépen előre is.

24/F



2020. okt. 18. 10:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy direkt rákerestem gyakorin ezekre a kifejezésekre és 0 kérdést dobott be, majd most, mikor kiírnám a kérdést, akkor hasonló kérdésnek bedobott korábbiakat, nem is egyet...Szóval légyszi ne kövezzetek meg hogy már 6x feltett kérdés, meg ne töröltessétek :D Úgyis egyediek a szempontok, kérdések, szóval nem igazán ismétlés.
2020. okt. 18. 10:45
 2/4 anonim ***** válasza:
A wacom one jó kezdés lehet, az olyan 150, vagy 200+ körül van a cintiq 16. A 22es változatot már nem ajánlom, annál már méretnél kicsi az fullhd felbontás, a következő szint a cintiq pro 16, de az elég overkill kezdőnek.
2020. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy az oaziscomputer a viszonteladójuk, náluk tudsz árakat nézni.
2020. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Azóta megnéztem.

Úgy ítélem meg első körben, hogy talán hordozhatóság, kényelem és elégség szempontjából egy Wacom intuos bluetooth s elegendő nekem egyelőre. Szerintem a cintiq meg a one, az pont olyan hogy egy intous és egy öhm. nemtom kijelzősök között van, ami kijelzősök már ugye több száz ezer / milliós tétel, és úgy érzem, hogy egy intuos b s az egy elég jó belépő szint ahhoz, hogy alap dolgokat tudjak mégis kézzel rajzolni, viszont a köcetkező lépcsőfoka meg már az az egésznek, hogy a "rajzra tudjak rajzolni" szóval ha esetleg lesz ennek jövője, akkor megéri beruházni egy hát vagy laptophoz köthető, de ha nagyon pro valaki akkor egy különálló gépként működő wacomra. A köztesek meg nekem úgy tűnnek, hoyg 1-2 dolgoban mondjuk hiánypótlóak, például dőlés szög vagy jobb nyomásérzékenység, több kapcsoló, de alapvetően nem sokkal többek egy intuosnál, viszont a nagy kijelzősöknél meg kevesebb sokkal.

Néztem több márkát is, de ezt a Wacomot találom csak megbízhatónak kb, ahogy elnéztem, meg csak ennél nem kell tölteni szinte a tollat :'D ami nagyon nagy előny.


Köszi am a választ, segített, meg a honalp ajánlás is, valszeg tőlük fogom berendelni :)

2020. okt. 22. 13:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!