Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka,hogy nem...

Mi lehet az oka,hogy nem indul el a hűtőventilátor a laptopomba ?

Figyelt kérdés
Ma került hozzám egy Samsung R60 pluslaptop. Régebbi típus,igazából nem tudok róla szinte semmit. Működik,viszont már annyira felmelegedett,hogy kikapcsolt. Aztán szétszedtem,kitakarítottam,összeraktam. De a hiba csak fennáll. Aztán észrevettem,hogy nem indul el a hűtőventilátor. Billentyűzetet kivettem megpörköltem,akkor elindult. Utána kikapcsoltam meg vissza és már nem indult el,hiába pöcköltem. Többször is újraindítottam. Nem indul el. Mi lehet a baja ? Maga a ventilátor halt meg? Vagy alaplapi hiba is lehet? Esetleg szoftveres?
2020. okt. 19. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

tele van mocsokkal

cseréld ki

2020. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szorul a venti. Ki kell cserélni.
2020. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kitakarítottam,szép tiszta. És nem is szorul. Ujjammal megpöckölve szépen forog. Lehetne akár alaplap hiba is?
2020. okt. 20. 10:37
 4/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Inkább egy kontaktos vezeték.
2020. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vettem egy újat,beszereltem de sajnos ezzel sem indul el mindig. Mi lehet az oka? Mit próbáljak még meg? Bios frissítés?
2020. nov. 8. 17:11
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Van még hozzá újabb BIOS?

Egy próbát megér, de levenném a borítást és ventilátorral fújatnám közben, nehogy leálljon.


Egyébként a driver listán átfutva megakadt a szemem egy SpeedUp Manger-en, ami a ventilátorokat is vezérelheti. (Fn+F8)

[link]

[link]

Sok más után ezt is kipróbálnám, de a programhoz lehet, hogy XP-t kell telepíteni. (esetleg Win7-en is összehozható)

Meg kell két másik program a működéséhez: Magic Keyboard és Easy Display Manager.


Mondjuk mivel ventilátor csere után sem jó, elég gyanús az alaplap is.

2020. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!