Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Annyira elavultnak számítana...

Annyira elavultnak számítana már a PS4 konzol?

Figyelt kérdés

Megleptem a fiamat vele születésnapja alkalmából, de csak annyit mondott miért nem PS5-öt vettem már neki ennyi erővel. De azt sajnos nem tudom jelenleg megvalósítani neki mert jóval drágább az ára ahogy néztem. A boltba az eladó is azt mondta pedig, hogy egy-két évig még elég a PS4 is meg jönni fognak rá játékok. Most akkor mi az igazság ennyire rossz lenne ez a játékgép? Kolléganőm tavaly azzal lepte meg szintén a két fiát, de azok nagyon hálásak voltak és örültek az ajándéknak mai napig használják.


32/anyuka


2020. okt. 24. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Nos, milyen TV-re lesz csatlakoztatva?


Egyébként a PS4 pro és a PS4 között is van különbség. A PS4 már tényleg elég régi, de attól még futnak rajta a játékok.

2020. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem elavult, ha ilyen hálátlan a gyerek add nekem :D én örülnék neki.
2020. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Örülhetne neki, hogy ezt is megkapta.

Nekem gyerekkoromban semmiféle konzolom vagy pc-m nem volt, nem engedte meg sajnos az anyagi helyzet.

Igen, az 5 igen drága, plusz még meg sem jelent, és ha megjelenik is kérdéses, mikortól lesz idehaza kapható.

Nekem van egy 4-esem, teljesen jó kis gép. Meg ahhoz már van egy pár magyar nyelvet támogató játék is.

2020. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

A ps4 nem elavult, viszont a halatlan fiad meg okozhat gondot.

Tippre 10-12 eves, meg van minimalis eselyed nevelni.

2020. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 MGéza ***** válasza:
77%
Gyerekednek mond hogy dolgozzon meg érte, bár ki tudja mennyi éves. Ha csak játszani akar akkor meg örüljön ennek is. Arra bőven jó még.
2020. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Hosszabb távon jobb lett volna a PS5
2020. okt. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy örült volna, szerintem vidd vissza ezt is, ha nem kell neki.
2020. okt. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
13 éves, tegnap közöltem vele ,hogy majd akkor ha dolgozni kezd akkor majd azt vesz magának amit akar.
2020. okt. 25. 05:14
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól tetted, ilyen hozzáállással még a mostani ajándékot sem érdemelte meg.
2020. okt. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ps4 jelen pillanatban teljesen jó. Ps5-re váltani bőven elég lesz majd 1,5-2 év múlva. Egyszerűen nincs olyan játék se még a ps5-re,ami miatt lenne értelme megvenni.


A másik része a dolognak meg hát... a világ brutálisan felgyorsult, a reklámok, a média, stb... máshogy kell gondolkodni ajándékvásárlás során. A mai gyerekek nem tudnak úgy örülni már semminek. Tudod... az a menő, akinek a legújabb iphone van a zsebében, vagy éppen akinek ps5-je van most. Nagyon mások a prioritások egy mai gyereknek, mint a te korodban volt. Semmiképp se vedd magadra, amit mondott. A te fejeddel egy racionális döntést hoztál. Ő viszont jelenleg csalódottnak érzi magát. Szüksége van az elismerésre, beilleszkedésre, feljebb lépni, és a korosztályában erre az biztosítja a legnagyobb lehetőséget, ha aláteszik ezeket a dolgokat. Innentől kezdve viszont egy olyan pedagógiai szintre lépünk, ahol a szülő óóóriási felelőséggel van a gyermeke jövőjére. Mert milyen gyerek lesz az, akinek minden a segge alá van rakva? Vagy a másik véglet, hogy milyen gyerek lesz az, aki nem tanulja meg helyén kezelni a dolgokat, és gyakorlatilag az egész gyerekkora traumák sorozatává válik...


Szóval nem egyszerű... olyan elvárások vannak a szülők felé, amik a legtapasztaltabb pedagógusoknak is újdonság lehet. Nem egyszerű úgy nevelni, ajándékozni, hogy abból tanulás is legyen, fejlődjön a személyiség, ne sérüljön, és még örömét is lelje benne. Meg persze ez tinédzserkorban elég lehetetlen feladat. Szóval más... nekem is még azt hitte faterom, hogy az tesz boldoggá, ha lehet motorom 😃 sosem akartam motorozni. Változnak az idők, és nehéz lekövetni, pedagógiailag megfelelő döntést hozni egy tininél pedig... szóval ez a lényeg.


Jó a ps4 még néhány évig 🙂

2020. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!