Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a számítógép?...

Miért áll le a számítógép? Túlmelegszik de mégsem (?)

Figyelt kérdés
Üdv! Már sokadik alkalom, amikor játszok valami játékot és egyszerűen csak kikapcsol a gépem. Bekapcsológombot megnyomom, 4x 4 rövid sípolás, majd elindul a gép, bár mielőtt még rendesen bootolna, bejön egy BIOS üzenet, miszerint Processor Thermal Trip a hiba. Nos ezzel semmi gond nem lenne, ha valójában túlmelegedne. Pedig nem. Mindig követem a számítógépem hőfokait, főleg, hogy nem olyan régen vettem és szereltem fel új processzor hűtőt. Esetleg BIOS hiba lehet? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 28. 20:38
 1/4 Argloss ***** válasza:

A régi hűtővel is csinálta, vagy csak a mostanival?

Lehet, hogy nem sikerült megfelelően felvinni a hűtőpasztát, aztán mégiscsak túlmelegszik a processzor valamelyik része.

2020. okt. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Proci hűtő jól van feltéve? Nem lóg le valamelyik oldala?
2020. okt. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A régi hűtővel is csinálta, vagy csak a mostanival?


Lehet, hogy nem sikerült megfelelően felvinni a hűtőpasztát, aztán mégiscsak túlmelegszik a processzor valamelyik része."


A régivel egyáltalán nem csinálta, a mostanival sem csinálta körülbelül 3-4 hónapig. A hűtőpaszta sem lehet, bár be kell vallanom, hogy a hűtőn lévő gyári pasztát hagytam meg. (be quiet! pure rock slim)


"Proci hűtő jól van feltéve? Nem lóg le valamelyik oldala?"

Nem, nem lóg le egyik oldala sem, mint mondtam azért is érdekes az egész, mivel folyamat követem a processzor és egyéb hőfokokat. Maximális hőfok 70/72°C

2020. okt. 30. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:

70-72 foknál nem kellene kikapcsolni.

Nekem a laptopom játék közben elmegy 98 fokig, és még mindig nem kapcsol ki..

2020. nov. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!