Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hűtőt vegyek?

Milyen hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 4. 11:10
 1/7 A kérdező kommentje:

I7-4790K-ra kellene egy jobb hűtő. Jelenleg egy cooler master hyper 103-as van rajta de Far cry 5 alatt 65-72 fok között van a hőmérséklet, ami fel ugrál néha 77 fokig, és ezt szeretném levinni. Ráadásul egy proci stressztesztet is futtattam, ahol 95 fokig fel kúszott a hőmérséklete. A gyártó oldalán 74 fok a maximális hőmérséklet ahol még nem károsodik a processzor. Ezeket a hűtőket néztem eddig:


Be quiet! BK024 Dark Rock Slim

DeepCool NEPTWIN V2.0 139.5 (CFM) erre hajlok

Cooler Master Hyper 212X RR-212X-17PK-R1

Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1


Hogy ha tudtok jobbat akkor kérlek osszátok meg velem is.

Köszönöm!

2020. nov. 4. 11:11
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Azért annak már le kéne tudni hűteni 60 °C alá. Más gond van. A kupak alatt elöregedett a paszta. Inkább azt csináltasd meg.

[link]

2020. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felesleges ha nem zavar a hűtő hangja, játék közben ha 80°C alatt vagy, semmi gond. A tesztet meg felejtsd el, ott olyan szintű terhelésről van szó, amilyet egy processzor 99%, hogy sosem fog kapni. Az Intel ajánlása szintén lényegtelen, nekik egy olyan értéket kell oda megadni, amivel garantáltan nem lesz soha semmi bajuk.


Ha zavar a hang, akkor meg egy Hyper 212 EVO teljesen megfelel a célra némi MX-4 társaságában. Meg én ajánlok egy profi által elvégzett delidet, a 4790K már nem mai csirke, gondolom csont száraz a kupak alatti takony. Általában 5 rugóból megvan, és utána évekig nincs vele gond.

2020. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amilyet akarsz .
2020. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Gorenje-t :)
2020. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-essel értek egyet!

Nem új hűtő kell, hanem a processzor kupak alatt kell újrapasztáhni. Ez az intel processzorok nagy hibája volt... talán a 8. szériáig? Szóval a védőkupakot nem forrasztották a chiphez, hanem belülre is sima hőpasztát raktak, ami egyszerűen 4-5 év alatt megromlik, elhasználódik,bekeményedik, azaz veszít a hőátadási képességéből. Le kell szedni, újrapasztázni, visszaragasztani a kupakot.


Ehhez keress szakembert!! Kényes munka!! Speciális szerszámokkal kell dolgozni.

Hardveraprón többen is foglalkoznak ilyennel. Ott olvashatsz értékeléseket is, megbízható embert választhatsz.

Kulcsszó a kereséshez: Delid

2020. nov. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

A delidelés nekem is eszembe jutott, bár én első sorban a hűtő légszállítása miatt gondoltam a hűtő cserére, mivel a hyper 103-as hűtőnek mindössze 43 CFM (73 m3/h), de ha nem vezeti át rendesen a hőt akkor persze hogy nem ér semmit. P.O.C- nak köszönöm a linket, lehet hogy hamarosan fel veszem az illetővel kapcsolatot, és megcsináltatom.


"Gorenje-t" Ezen jót nevettem:D Egyébként a fagyasztóknak ez a márkája. Lehet hogy bedobom játék alatt :D

2020. nov. 5. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!