Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra M.2 PCi-e vagy Sata3...

Játékra M.2 PCi-e vagy Sata3 SSD a megfelelőbb?

Figyelt kérdés
Satából 2Tb, M.2-ből 1Tb-t vennék. HDD-t cserélném a játékok miatt, ha nem sok a sebességbeli különbség, akkor inkább a nagyobb tárhely mellett döntenék. Köszi a segítséget.

2020. nov. 4. 11:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, látom, de azt olvastam, hogy a programok indításakor, játékok betöltésekor, rendszerindításkor nincsen szükség akkor sebességre se, amire a Sata3 képes, tehát az M2 sem tud ennél gyorsabb lenni, hiába a hatalmas sebesség. Tehát tényleg nem tudom, mi az ahol egy m2 előnye kijön? Hatalmas filmes fájlok megnyitásakor talán vagy nem tudom, de nem munkára meg nem kell.
2020. nov. 4. 14:03
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy fájlok másolásánál előnyt jelent, játékoknál semmit nem profitálsz az M.2-es sebességéből.
2020. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt ilyeneket lehet nézegetni:

https://www.youtube.com/watch?v=2AYextvB9l4

Másrészt ami miatt én m.2-est vettem, hogy a progik sokat frissítenek és nem mindegy mennyi idő egy update.

2020. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1. játékokról beszélünk, ahol a sebesség itt max a töltési időt befolyásolja. Erre a célra pedig egy sima sata3 is elegendő. Ha azonos árban van hasonló tárhelyű és tudású, akkor megérheti az m.2, de csak játékra messze többet költeni rá nem feltétlenül éri meg.


2. Sehol nem láttam feltüntetve az alaplap pontos típusát. Hiába tud egy Samsung evo 970 pro is 3500 MBit/s-kel olvasni, ha mezei x2 m.2 portra dugod, semmit nem ér, mert a csatlakozó lekorlátozza elég durván.

2020. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én egy MSI B550M Bazooka-t szeretnék majd venni. Ha már itt tartunk ajánlhatnátok ehhez a laphoz RAM-ot is, 16Gb elég. Én egy 3733MHz 2X8Gb-s Kingston-t néztem hozzá. De csak hogy tiszta legyen a kép a kérdése miértjével kapcsolatban, ez a kérdező is én vagyok: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..
2020. nov. 5. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!