Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy laptopon a G, H és Á...

Ha egy laptopon a G, H és Á billentyűk nem mennek, akkor billentyűzetcsere esélyesebb?

Figyelt kérdés

Egy öreg HP 655 az elkövető. Nagyon nem vallattam, ezek a betűk nem mennek, biztos van még más is, gondolom egy vonalon vannak, és az nem jó valahol. Mennyire valószínű, hogy a billentyűzet a hibás? Természetesen a szalagkábelt próbáltam beigazgatni (mondjuk két jó kis fóliaköröm vezeti a helyére kétoldalt), porszívóztam az aljzatát, alkohollal tisztítottam a szalagkábel csatlakozófelületét, próbáltam kicsit hajlítgatni a billentyűzetet G-t nyomkodva, meg többször ki-betenni a csatlakozóba, külön befelé nyomva és ott tartva is. Próbáltam az aljzat lábait egyenként odanyomkodni a forrasztáshoz, bár egyik se tűnt erős nagyításban sem leváltnak. Az érintkezők is katonás rendben vannak és fényesek.


A voltaképpeni kérdésem az, hogy keressek-e bele billentyűzetet, kicsi-e a valószínűsége annak, hogy kidobott pénz lesz? Vagyis voltaképp hogy lehet-e az alaplap baromsága ez, vagy tényleg elsöprő valószínűséggel jó lehet a billentyűcsere? Ne nézzetek idiótának, hogy túlaggódok 4000Ft-ot, mert nem csak annyiról van szó, kis karbantartáshadjáratba is kezdenék, pucolnám, vinyója kérne egy külső házat, mert ssd-t kapna, meg jó lenne bele több ram, szóval másképp kell pénzt és időt csoportosítani miatta, ráadásul csak a tényleges meg (nem) javulás után lesz ugye végleges a forgatókönyv, amire van egy alternatív természetesen nem sikerülés esetére.


2020. nov. 7. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nézesd meg itt.

"Gyors, valóban Ingyenes Bevizsgálás! – Akkor is ingyenes a bevizsgálás, ha nem kéred a javítást, vagy nem javítható a laptopod!"


[link]

2020. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, így párszáz kilométerre Vecséstől nem biztos, hogy jobban járunk! :)
2020. nov. 8. 15:10
 3/5 Fsms ***** válasza:

tudom nem fog tetszeni amit írok. Mit jelent az öreg? HP gépeknél a billentyűzet széria hiba. plusz sok minden más is előjöhet. Nejem bajlódik HP géppel. ott eddig kétszer cserélték a billentyűt, plus aksi hiba, etc. a gép most mult 4 éves...


Megoldás: NE költs rá csak futni fogsz a pénzed után. kapcsolj hozzá egy external billentyűzetet USB keresztül, sokkal jobban jársz.

2020. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
flashbackelted?
2020. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elvileg a legutolsó kiadott bios van rajta.
2020. nov. 11. 21:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!