Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől drágultak be ennyire a...

Mitől drágultak be ennyire a laptopok ebben a bizonyos kategóriában?

Figyelt kérdés

1 éve vettem egy laptopot 240 ezer forintért:

8gb ram, gtx 1050, i7-8750, 2TB HDD paraméterekkel


még azt sem lehet mondani, hogy magánkézből vettem volna, vagy valamilyen kis elektronikai kereskedésben, ahol néhány százalékkal mindig olcsóbbak a dolgok. Hanem egy elég nagy elektronikai áruházban. (kék és citromsárga színű)


Azt hittem, hogy ha nézegetek hasonló laptopokat majd a későbbiekben, akkor csak a fejemet fogom fogni, hogy ha vártam volna még pár hónapot, akkor mennyivel jobban járhattam volna.


Azonban azt veszem észre, hogy ugyanilyen paraméterekkel szinte nem is találok laptopokat csak 300 ezer forint felett. Ami van 300 ezer ft alatt, azok is 270 ezer ft körül mozognak, de csak vmi brutális akció keretében.


200-250 ért teljesen alap integrált videókártyásokat látok csak. Vagy még a belépőszintűnek sem mondható mx130 vagy mx230 erősségű dedikált kártyákat. Sokszor 6gb rammal.


Nem mintha az enyém egy atomerőmű lenne ezekhez képest, de ár-érték arányban úgy érzem a maiakhoz képest, hogy nem hogy megbánnom kellene, hanem örülni, mint majom a farkának, hogy kifogtam egy ilyet.

Pedig tökre azt hittem, hogy ezek az elektronikai cikkeknek folyamatos az árcsökkenése a technika ilyen gyors fejlődése mellett.


2020. nov. 8. 17:47
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
35%
A COVID hiszti jó üzlet. Sokan megtollasodnak majd a végére.
2020. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az új hardverek árai csak kb inflációkövetően emelkedtek. A baj,hogy a Ft/USD árfolyam elszállt az elmúlt 2 évben, most durván 10%-kal drágább a dollár, ami magával hoz automatikusan 10%+áfa drágulást. Ugyanaz a teljesítényszint ma 13%-kal többről indul, mint akkor.
2020. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
90-120W os adapter van hozza? Mert rendesen fogyaszt is ez a laptop mar
2020. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nezelodve azt latom hogy nem sokkal gyengebb procival de erosebb vagy azonos vga val vannak alig dragabban hasonlo arban

megeri a felarat ami viszont dragabb mivel sokkal erosebb a vga benne


neked a proci szamit lehet ezt nem tudhatom altalanosagban ha jatekra kell akkor a vga szamit foleg laptopban


mas kerdes ez is hogy a valasztek nagyon kiurult valamiert de azert van, csak ne csak ipon t nezegesd mert ott tenyleg alig van valami


mar vannak Uj Ryzenek, es lassan minden egyeb uj is szalingozik


a proci miatt aggodnod nem kell, de a vga miatt elege kelhet... hiszen a proci olyan eros hogy egy asztali csucs vga t is lazan kiszolgalna, de hogyan fog?

2020. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sok home office es a karantenmozi jele.

Na meg az online suli.

En erdelyi vagyok, itt is felrobbantak a laptop eladási statisztikákat.

2020. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!