Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom működésre bírni...

Hogyan tudom működésre bírni Linux mint 20-ban a webkamerát?

Figyelt kérdés

Nemrég telepítettem a Linux mint 20-at, és ma a kamerát is kipróbáltam, viszont rájöttem, hogy nem működik.

Kép: [link]

Azért telepítettem a Linuxot, mert a Windows-sal állandóan gond volt a gépen. Viszont azt nem gondoltam, hogy a kamera nem fog működni.

Már sok mindent kipróbáltam, amit neten találtam, de semmi, még mindig ugyanaz fogad, mint ami fent a képen van.

Ilyenkor mit tudok tenni?



2020. nov. 9. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen gép?

Milyen kamera?


Nekem sosem volt ilyen gondom a laptopjaimmal. Bármilyen disztrót telepítettem, rögtön rendesen kezelte a kamerákat.


Plusz feltölthetnéd valami normális megosztóra a képet.

2020. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ugyanilyen gépem van, mint ami a linken (tudom, nem a legújabb, évekkel ezelőtt vettem):

[link]


A kamerám: [link]


Egyébként nem tudod megnézni a képet, vagy mi a gond vele?

2020. nov. 10. 14:42
 3/3 anonim ***** válasza:

ha a gyártó oldalán nem érhető el linux driver, meg egyik linuxos drivercsomag sem segít, akkor ez a tippem:


webkamerát szétszereled


Leolvasod, hogy a chipen milyen kódok vannak.


Az egyik chip a vezérlőchip lesz. a driver ehhez tartozik.


Szóval keresel googleben "chipszám + driver" szóra.

Ha szerencséd van, akkor van linuxos driver is a kamera chipgyártójától. Ezzel működésre lehet bírni. talán

2020. nov. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!