Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van aki a fogyasztás miatt...

Van aki a fogyasztás miatt rossz kártyának tartja az RTX3080-at?

Figyelt kérdés
Én néha 7-12 órát játszok naponta, ismétlem NÉHA, de a napi 3 mindig megvan és szerintem ez azért egy kicsit sokat fogyasztó kártya a hozzám hasonló felhasználók számára. 350 wattot simán számolhatunk az utángyártott kártyákra, mint MSI, ASUS, EVGA.

2020. nov. 10. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Ha te napi 7-12 órát játszol, akkor az azt jelenti, hogy nem dolgozol, tehát valaki más fizeti a villanyszámlát, amíg a méltóságos úr szörnyeket öl a szobájában. Akkor mi a fenét érdekel a fogyasztás? Monitor be, játék betölt, fegyver elő, aztán hajrá ...
2020. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dolgozok csak nincsenek barátaim, és nem járok szórakozni szóval nekem péntek esti kikapcsolódás a piálás helyett a reggelig tartó játék. Amúgy meg kb 3-4 havonta játszok ennyit írtam is, hogy néha! 🙂
2020. nov. 10. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően most jelentős megnőtt a fogyasztás ami a felsőkategóriát illeti.

350W-n belül lesznek valószínűleg, ami még mindig rengetegnek mondható, mivel a 2GPU-s GTX 590 fogyasztott kb. ennyit.

Szóval igen, de most azt lehet mondani ez valószínűleg az alsóbb kategóriákra is jellemzőbb lehet ami nem túl előnyös dolog.(már csak azért sem mert egy 1660Ti beérte 120W-al kb.)

Ami persze nem csak hogy drágább áramszámlát visz maga után, eleve nagyobb és minőségibb tápegység kell, jobban oda kell figyelni hogy milyen hűtés lesz, mivel jelentősen nagyobb a hőtermelése.

Arról nem is beszélve hogy a háznak is jobban szellőzőnek kell a nagyobb hő miatt, több venti stb.

Szóval nem túl kényelmes de cserébe költséges.

2020. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom soknak és szerintem sokan mások sem. A csúcskártyák, csúcsprocesszorok sosem arról szóltak, hogy baromi takarékosnak kell lenniük, hanem hogy a lehető legtöbb teljesítményt kifacsarják belőlük.

Tudod a "Mennyit eszik egy 32 magos Threadripper?" kérdésre mi a válasz? Az, hogy kit érdekel... :D


Ha nem volt alulfeszelve akkor a Vega64 is vígan bekajált 300 Wattot, de már a GTX970ti is elment 400Watt peak fölé, és hol van ezeknek a teljesítménye az RTX3080-hoz képest..


Ez az első 8nm-es Samsung node az nVidiánál, a következőnél már takarékosabbak lesznek.

2020. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most igazából nem értem mi a kérdés.


Azaz a kérdést értem, csak azt nem értem miért tetted fel.

Ha neked így jó akkor jó, ha neked nem jó akkor nem jó.


Amúgy a számítástechnikai eszközök fogyasztása alapvetően lófing. Átlag 3 óra játékkal ez a videókártya durván 1000-1500 Forinttal járul hozzá a havi villanyszámlához. Ami aprópénz ha azt nézzük, hogy 4-500 Forint egy csomag Chips.


Nyilván ha valaki napi 10 órát játszik egy csúcs gépen akkor az havi szinten már 10-15 ezer Forint plusz, de ott már nem a pénz lesz az elsődleges probléma. Na meg ha valaki csak videókártyát 4-500 ezerért vesz, annak az egész gép, perifériák is hasonlóan magas kiadások, onnantól meg nem az a havi +10 ezer fogja hazavágni.


Kicsit olyan ez, mint azon gondolkozni, hogy mennyit fogyaszt egy 4-500 lóerős Porsche vagy Mustang.

2020. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elso, ennel sokkal tobbet gepeztem munka mellett.

24/72 munkaprogramom volt 10 even at.

2020. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán... tehát masszív játékkal is max párezer forintról van szó/hónap. Tehát ha belefér a 350-450 ezres VGA, akkor az évi 20 ezres villanyszámla a VGA-ra vonatkoztatva... lófing. Télen pedig a fűtésbe is beszáll, tehát a fogyasztás ott párezret még vissza is hoz.

De ha valaki egy 150 wattos videokártyával játszik (1080p-re az is elég ugye), akkor arra is számolhatunk éves 10 ezret. Szóval akkor csak 10 ezer Ft pluszköltség évente áramban, hogy mehessen a 4K gaming. Videokártyát nézve ugye. Mert az egész gép többet fog fogyasztani... szóval akkor prociból is erősebb, monitor is nagyobb fizikailag is.


Szóval lehet itt számolgatni, de ha 4K játékot akarok, és kiperkálom érte a jelenlegi 2 havi bruttó fizut, akkor nem érdekel a szaros fogyasztása 😃

2020. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a 10giga vram miatt tartom annak. 4k hoz reklámozzák és néhány játék már most 9 gigát bekajál akkor mi lesz ha jönnek az igazi next gen címek. Nem értem miért nem lehetett 16 giga mint az új Radeonoknál.
2020. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!