Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen SSD-t érdemes venni...

Milyen SSD-t érdemes venni egy átlagos Gamer PC-be?

Figyelt kérdés

Soha nem használtam még SSD-t, és fogalmam nincs milyenre lenne szükség, 512 GB minumum, de az egy 1 TB-s is jó lenne.

A gép: I5 4460, 16 GB Ram, GTX 1060 6 GB, FSP 500 Hexa táp. A processzor valószínűleg cserélve lesz I5 6600-ra, alaplap és ramváltással együtt.

A cél: Gyorsabb töltés alapjáraton. 1080p-ben játszom Windows 10-en.

Fogalmam nincs hogy a célomnak megfelelően milyen árban vannak az SSD-k, de egy olcsóbb megoldást preferálnék, kompromisszumot a teljesítmény és az ár között.


Köszönöm mindenkinek, aki próbál segíteni! :)



2020. nov. 11. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
SSD-t rendszernek érdemes berakni, bőven elég egy 250GB-os. Erre még programokat is tudsz rakni. Játékot HDD-re telepíthetsz, felesleges ezért egy nagyobb SSD-t venned.
2020. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1/1: Köszi a választ! Ha játékot telepítenék SSD-re, az nem fog úgymond gyorsabban tölteni, mintha HDD-re raknám?
2020. nov. 11. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
@2 de igen. Gyorsabban tölt az is.
2020. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Minimálisan gyorsabb lesz, de szerintem nem éri meg. Inkább azt a 30 ezret, amit egy hdd-vel megtakarítasz költsd egy jobb videokártyára. Többet fog jelenteni.
2020. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
76%
Én már 7 éve használok ssd-t. Nem is értem hogy lehet nélküle létezni! Villámgyorsan betölt bármi! Előtte a vinyó fogta vissza a rendszert.
2020. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
57%

Ssd-ről gyorsabb a játék betöltése is. Rendszerre meg játékra egy 480Gb-os WD-t használok. Nem vagyok nagy gamer, nekem elég a 4db játékra.

A rendszernek mindenképp ajánlott egy SSD-t venni 250GB-ost. Ég és föld a HDD-hez képest.

2020. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Így van. Én is bátran javaslom már a 480 gb+ SSD-t. Főleg a mai játékokhoz, amik átlag 100 GB tárhelyet közelítik, kell is.


Lassan mindegy lesz a márka, csak tudja a 400/400 MB/s irás-olvasást, meg adjanak rá minél több garit az olcsó kategóriában. Nincs különbség, fixálódnak a dolgok. Mindenképp érdemes az adott típusnak utánaolvasni azért, hogy ajánlott-e (prohardver fórum ajánlott), mert vannak selejt szériák néha.


Szóval 250 gb a minimum. 120 fteljesen felejtős.. kivéve ha tényleg csak egy alap netezős-excelezős gép

2020. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kingston A2000 széria 1 éve jött a piacra, akkor brutál jó ár-érték aránnyal, most is 20k körül megy az 500GB-os modell, nagyon megéri, csak egy baj van: mivel régi platformon vagy, így erősen kétlem, hogy volna a lapodon M.2 csati. SATA (3) SSD-k pedig maxolnak 500-600MB/s-nél, így lényegében eléggé "lényegtelen" kategória.

Talán a "Samsung 860 EVO"-t tudnám ajánlani, ha nem tudsz M.2-t belerakni.

2020. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
meg amíg nincs DirectStorage technológia, addig teljesen mindegy... a 3000 MB/s NVMe-n ugyanannyi egy játékbetöltés, mint ezeken a 400 MB/s olcsó SSD-ken. ami elég gáz... várós, hogy elkészüljenek vele végre.
2020. nov. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!