Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen megbízható Windows...

Milyen megbízható Windows emulátorok léteznek Mac-re?

Figyelt kérdés
Le szeretném cserélni jelenlegi PC-met a legújabb ARM processzorral szerelt Mac Minire. Azonban előfrodulhat, hogy egyszer-kétszer kis igényű Windows appokat kellene használnom. Ugye az Apple Siliconnal szerelt gépek már nem fogják tudni BootCamp-el futtatni a Windowst, így gyári megoldás nincs. Milyen, ingyenesen használható, de megbízható Windows emulátor létezik?

2020. nov. 11. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Milyen appok kellenek?


Én sosem értettem azt sem ha valaki Windowst tesz rá...

2020. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
wine?
2020. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Még ki sem jött az első arm procival szerelt mac, nem hogy valaki windows emulátort csinált volna hozzá - na meg őszintén, ingyen? Rossz platformot céloztál meg ha ingyenes\nyílt szoftvereket szeretnél használni.
2020. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
virtualbox
2020. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazándiból néha nagyon régi retro játékokkal szeretnék játszani, amik nemigen hardverigényesek, de MacOS-re nem elérhetőek.

Köszönöm a javasoltak, igazándiból mivel ha használnám évente mondjuk kétszer, ezért nem szeretnék fizetni, de ha van havi előfizetéses konstrukció olcsón, amit le lehet mondani egy hónap után, és nem vészesen drága, az is megfelel.

3-mas: Kedden bemutatásra kerültek az új ARM processzorral szerelt új gépek: Mac Mini, MacBook Air, MacBook Pro 13".

2020. nov. 12. 08:12
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Retrózáshoz: Virtualbox, Retroarch.
2020. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja hogy retró játék.

vannak olyanok amiket böngészőből is lehet játszani!

[link]

de van még csomó más ilyen weboldal.


mondjuk én a virtualboxos a terep2 miatt használom, egy win98-at telepítettem rá. :D

2020. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
mivel az új M1 procinak más a felépítése, működése mint az Intel processzoroknak, egyáltalán nem biztos, hogy képes lesz bármilyen módon Windowst futtatni. bár a Rosetta2 megoldja az Intel procira készült OSX programok használatát, szóval nem teljesen kizárt, hogy a Windowst is meg tudják oldani, hogy működjön rajta, de egyelőre nem sokat tudunk még erről (meg még egy csomó minden másról sem az M1 procis gépekről - egyelőre még várnék vele, hogy mennyire fog jól működni, mennyi idő kell majd, hogy kiforrjon ez a rendszer).
2020. nov. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!