Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Filmek tárolására mit használtok?

Filmek tárolására mit használtok?

Figyelt kérdés
Eddig egy 16gb-os kis pendrivot használtam erre a célra ami már kicsi is meg elég lassú (6-7mb/s el másol). Igazából arra használjuk hogy gépről a filmet pendrivera aztán tv-be dugva nézzük otthon vagy havernál. Viszont a hd filmek nem igazán férnek már el rajta 720p ig még okés de akkor is max 1 vagy van amikor még az se. Azon gondolkodtam hogy veszek egy 128gb os darabot nagyobb sebességekkel, viszont elgondolkodtam hogy külső hdd/ssd lehet jobb lenne a célra. Szerintetek?

2020. nov. 12. 10:36
A kérdező szavazást indított:
Pendrive
Külső tároló
Más
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Belső 4 TB-os HDD. Windows 10-en csak jobb klikk, küldés eszközre, ha be van kapcsolva a tévé megjelenik, rányomok, pár másodperc múlva a tévén elindul a film. Persze a gép és a tévé is kábellel van a routerbe kötve. Wifin a Full HD filmek akadoznak, ezt vedd figyelembe.
2020. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Külső tároló, egyértelmű.
2020. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy olcsóbb megoldás.

[link]

[link]

2020. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Hármas, és önmagában a külső merevlemez házzal, meg a 3,5-es HDD-vel mit fog kezdeni, hmm?
2020. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Külső SSD
2020. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
HDD-n és a notebookomon tárolom őket, de van hogy ha gyorsan kell akkor nem szenvedek a kábelekkel hanem csak rámásolom egy pendrivera. Egy Kingston DataTraveler 100 G3 128GB-at használnok erre a célra. 30GB-os FullHD filmek is mennek róla akadás mentesen. Pedig a Tv-n csak egy USB2.0 van.
2020. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is a kábelmentem megoldás lenne a legkényelmesebb csak bele a tv-be usb-n és kész.
2020. nov. 12. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Szüleimnél egy kezdetleges NAS funkciókra képes router üzemel (tomato firmware-rel). Ezen fut 0-24-ben a torrent, illetve 1080p filmeket kiválóan tud streamelni TV-re.

A tárhely hozzá USB-n csatlakozik, 1TB külső merevlemez. Sima 5400 rpm laptopba való (2,5")


Nálam gépben van egy 1TB haldokló vinyó, meg egy 2TB-s, ami cseréli. Albiban nincs TV, gépről nézek mindent. Valódi megoldás egy teljesértékű NAS lenne, 4K képes médiaszerverrel. De ezt majd ha továbbköltözöm,és lesz hova rakni 4K TV-t is 😃


Régen közvetlenül TV-be, médialejátszóba gondoltam dugni a külső HDD-t, de pocsékul kezelte ezeket a ki-bedugdosásokat sajnos. Elsőnél még gondoltam rá,hogy csak kifogtam egy selejtet... egy év alatt kipurcant. De a második sem bírta másfél évnél tovább. Szóval ekkor jött a NAS képes router. Annál nincsenek ezek a megállások, jól kezeli a vinyót, immáron.. 4-5 éve.

Amit tudni kell, hogy ez wifit tekintve egy sima N-es router, a TV Wifin csatlakozik. Őhmm... külváros, tehát nincs zavaró jel, és jó a rálátás. 2,4 ghz, szóval film közben nem kell kukoricát pattogtatni mikróban 🙂🙂

Nagyon meg vagyok elégedve ezzel a rendszerrel, mert piszok olcsó megoldás volt, és működik, nincs gond 1080p-vel. Távolról is elérem a merevlemezt, ha kell, tehát alap NAS funkciókat tudja. DynDNS működik rajta, de már fogalmam sincs mivel... valami havonta megújítós oldal. Egyszer kellett beállítani jól, azóta megy. Nem egyszerű így, custom FW-vel, de megoldható volt. Meg torrentet is simán telós appal,vagy windows programmal tudok hozzáadni, mintha a gépemen futna pl egy qbittorrent.



Érdekes lehet egy mai router, hogy azokban mennyire jók már ezek a funkciók... 4K-val megbírkózik? Több vinyóval megbírkózik? Biztonságban mennyi a hátránya egy NAS-hoz képest? Fogyasztási értékek? Sebességek?

(A mostani router torrenten 7MB/s körül tud letölteni. A net gigabites, tehát lenne hova gyorsabbnak lenni.)


Viszont ezt nem lehet zsebben elvinni a haverhoz...

Külső SSD jó lehet. Abból is érdemes néuni külön M.2 SSD-t, hozzá pedig USB 3-M.2 SSD tokot. Ez lényegében annyi, hogy valamivel drágább lesz,mint egy ugyanakkora pendrive, valamivel nagyobb is (fizikailag), viszont a sebesség az fixen 300 MB/s felett lesz, ami egy pendrive-nak elképzelhetetlen az elérhető árkategóriában.

2020. nov. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!