Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem volt hang a gépen, belenéz...

Nem volt hang a gépen, belenéztem és most már be sem kapcsol, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Több éves gépről van szó, Win10 van rajta.

Reggel, ahogy bekapcsoltam, már nem volt semmi hang (nem a fejhallgatóval van a baj, telefonnal szól). Leszedtem a gép oldalát, fújkáltam picit, és ennyi, most viszont már vissza sem tudom kapcsolni, mintha nem kapna áramot.

Tegnap este is leszedtem az oldalát, akkor vezetékeket pakolgattam arrébb, mert egy kis ideje néha berregő hangja van bekapcsoláskor (de ha újraindítom, vagy ilyesmi, akkor megjavul általában) és erre tippeltem... Ez sem sikerült megoldani, mert látszólag semmi sem ért bele ventilátorba. (SSD van benne, tehát nem a HDD haldoklik)

Tudom-tudom, ki kellene dobnom a szemétbe, de nincs pénzem másikra és jelenleg még szervízbe sem tudnám elvinni esetleg, mert sürgősen kellene megoldás legalább arra, hogy bekapcsoljon, szóval kérlek mondjátok el minden ötleteket:(



2020. nov. 13. 08:29
 1/8 A kérdező kommentje:
*ötleteteket
2020. nov. 13. 08:31
 2/8 Morzsi007 ***** válasza:
Táp, tápkábel, konnektor ellenőrzése. Nem szoktad áramtalanítani, mert a régebbi noname tápok nem szeretik, egyik napról a másikra meg tudnak halni.
2020. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam, de ma pld. kihúztam (kikapcsolva volt már). De máshogy meg nem nyúlnék bele :/
2020. nov. 13. 08:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy most olyan sistergő "áramhang" volt a gép hátuljánál, miután visszadugtam az áramba (újra), ez rossz jel? :(
2020. nov. 13. 09:26
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Arra értettem, hogy gyakran áramtalanítod, minden használat után.

A sistergés akkor van, mikor még nincs benn a helyén a tápkábel normálisan, szokott ilyet, ez nem baj. Ha már bedugtad, utána már nem sistereghet. Táp vagy alaplap hiba lehet. A 24 pines csatit mozgasd meg az alaplapon, lehet csak kontakthiba.

2020. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úristen, megpiszkáltam és igazad lett! Működik! Megmentetted a napomat :D Köszönöm szépen!
2020. nov. 13. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor most már barmolás helyett told vissza a hangerőt vagy nézd meg, hogy az-e az alapértelmezett hangkimenet, amit használnál!
2020. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott az is, kiderült, konkrétan a csatlakozó a ludas
2020. nov. 13. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!