Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5700XT, de milyen?

5700XT, de milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


AMD Radeon RX 5700XT videókártya vásárlás előtt állok, de nem tudom eldönteni hogy Sapphire vagy Asus Strix-es változat legyen? Figyelembe szeretném venne a zajszintet, a teljesítmény előnyt és a hőmérsékletet is.


Szerintetek?


Köszi.



2020. nov. 15. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Strixet ne vegyél, rossz ár érték arány. Jó a teljesítménye, de a hűtés elég rossz konstrukció. A 2020 jan előttieken laza a csavar, indokolatlanul melegszik a gpu. A 2020 jan utániakon már nem laza a csavar, a gpu prímán hűtött viszont a gddr6 hőfok indokolatlanul magas a hűtőhöz képest.


Sapphire-t vegyél, nitrot vagy pulset vagy powercolor red dragont/devilt. Ezek jó reputációjú és konstrukciójú kártyák, az árukat is jól tartják.


Az asus sem rossz, mint kártya teljesítményügyileg, de ez a modell most nem lett olyan jó, hogy megérje a prémiumot. Kár érte, mert simán a legjobb lehetett volna.

2020. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban gyárilag lazára lettek húzva az elején az RX 5700 ROG Strix-ek, de azóta szerintem már jó, ennek ellenére zsákbamacska, illetve én még akkor is Sapphire-t vennék, Nitro hűtésük generációk óta legendásan jók.
2020. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2. Strixeim vannak. Igen, mióta meg lettek húzva jók, de a memóriahőfokok minimum 85 fokig elmennek, de van, hogy 103-ig is. A működési hőmérséklete a gddr6-nak elvileg 105 fok, a bios pedig 115 fokra van kalibrálva, ahol lekapcsol a kártya. Elvileg ez még belefér papíron, de ha azért a másfél kiló plussz fémpogácsáért fizetsz prémiumot, akkor már nagyon nem. Lehet belőle jó kártyát csinálni hűtésileg amilyenre szánták, de akkor ugrott a garancia.
2020. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem Strix GTX 1080 ban de 5700 XT ből biztos nem azt venném. 150 körül ott a Red Devil vagy Sapphire Nitro + amik szerintem jobban is néznek ki és gyárilag jobban kalibráltak is hűtésben meg vannak olyanok ha nem jobbak mint a Strix. A Strix gyárilag irreálisan sokat fogyaszt úgy hogy ilyen 1 2 FPS el tud többet a többi 5700 XT-nél
2020. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sapphire.többiek kifejtették miért.
2020. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!