Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VR szemüveg hogy működik?

VR szemüveg hogy működik?

Figyelt kérdés
Mondjuk van egy VR film a youtubeon és a géphez csatlakoztatom a VR szemüveget és nézem? Vagy a szemüvegre kell rátölteni lásd van olyan ami 64gb van ami 256 gb tárhellyel kapható. Vagy amihez a kéz mandzsetta van azzal szintén a számítógéphez csatlakozva tudok játszani ha a program olyan? Van olyan amihez azt írják, hogy önállóan működő az pontosan mit jelent stb.

2020. nov. 17. 08:11
 1/4 jokyman15 ***** válasza:

Húú, nagyon el vagy tévedve :D.


Összesen 2 megvalósítása van jelenleg a VR-nak.


#1 Vannak ezek az olcsó 1-2ezer forintos vr szemüvegek. Ebbe neked belekell tenned a telefonodat(egy vr videót, vagy programot megnyitva), és a lencsék beállításával élheted át a vr élményt, mert a telefon ekkor két képet mutat, pont úgy hogy te azt térhatásnak lástd.


#2 Méregdrága VR cuccok amik olyan 120-300ezer forint között vannak. Ezeket nagyon erős számítógépekhez csatlakoztathatod. Ezekben van beépített kijelző(ezt helyettesíti az olcsóban a telefon). És ezeknek megvan oldva a mozgás érzékelése(néhány felsőkategóriás telefon tudja ezt.) !!!Ezzel tudsz játszani, az elsővel csak....hagyjuk, az nem VR élmény csak kutyának a csont.

2020. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
amiket írtam azt az egyik hasonló árban lévő szemüveg termékleírásában olvastam. Én a 2. kategóriát néztem, az érdekel. Csak szeretném megtudni pl hogy mit jelent az, hogy nagyon erős. csak laptop van itthon, de az egyik ben van Nvidia videokártya, azt olvastam valahol hogy az kell hozzá. De akkor egy sima integrált videó kártyával nem is lehet használni film nézésre? Ha filmet nézek az is működik a laptopomon szóval videó kártya nélkül. Mert inkább csak film nézéshez kéne. Illetve valamelyikhez azt írták, hogy önállóan működő és hogy 64 vagy 256 GB, gondolom az a tárhely mert a leírásban már nem tértek ki rá. Akkor elvileg filmhez azt is tudom használni, önállóan a laptop nélkül vagy tévedek? Ha igen akkor mit jelent hogy önállóan működő?
2020. nov. 17. 15:55
 3/4 Shaddark ***** válasza:

"amik olyan 120-300ezer forint között vannak."


És van egy közép kategória is, filmnézésre, érzékelő nélküli játékokhoz (Skyrim...).

Pl. Oculus Go.

Ezekben is van tárhely, jellemzően 64,128,256 Gb.

De a géppel is tudnak kommunikálni wifin keresztül, így az ott tárolt filmeket le tudod vele játszani.

Az enyém 4K -ig tudja játszani laggmentesen a VR filmeket, a felett a géppel játszatom le egy erős video kártya segítségével.

2020. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shaddark ***** válasza:

Az ár lemaradt. ezek 50 - 100 ig vannak attól függően melyik országból rendeled. Ebay-en is kaphatóak.

Utódja az Oculus Quest, ez most 180 körül van az alzában.

2020. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!