Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne legyen xar a 2 éves laptopom?

Figyelt kérdés

2 éves, nem egy gamer laptop, nem is annak vettem, de szerintem nem rossz.

De kb 5 perc mire bekapcsol, néha hard rebootolni kell. Bekapcsolás után 4 GB RAM foglalt, a feladatkezelő szerint, gyakran a hdd "100%-on fut". Ilyenkor sokszor valami system vagy egyéb microsoft terheli le nagyon.

Indításkor blokkoltam mindent ami nem fontos. Hetente többször windows update-et manuálisan nyomom, bár automatán is megy. A gép saját update-előjét, rendszer és böngésző karbantartóját is nyomom hetente kb, de most már CCleanert is.

Nem nagyon szedtem le semmit kétes helyekről, nem is nagyon szoktam ilyen oldalakat böngészni.

Mi baja lehet és mégis mit csináljak, hogy működjön rendesen?



2020. nov. 18. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Első körben telepítsd újra a rendszert és legyenek korrektül feltelepítve a driverek, és nézd meg utána a teljesítményét. Ha nem javul, akkor érdemes egy SSD-t tenni bele.
2020. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. CCleaner kuka.

2. Vidd el pucoltatni, pasztáztatni, és ha már ott vagy, kérj bele egy SSD-t.

3. Szintén ha már ott vagy, rakasd újra a rendszert, és csak azt tedd fel a későbbiekben, amire tényleg szükséged van.

4. Ne használj tört programokat, ha nem tudod őket biztos helyről letölteni. Szinte mindenre van ingyenes alternatíva.

2020. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"hogy ne legyen xar"..

NE tartsd az öledben a klotyón ülve hasmenéskor.. :)

2020. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 éves, nem egy gamer laptop, nem is annak vettem, de szerintem nem rossz.

A falra tudnek mászni ettol a "szerintem" -től.

A gep specifikációi fontosak, nem az hogy szerinted milyen. Hasznalhatatlan vackokat is arulnak ujonnan.

2020. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Írd meg a lapos típusát és az adatait! anélkül nehéz segíteni.


CCleaner inkább tárhely felszabadítására jó. W10 szolgáltatásokkal is lehet vacakolni, amihez léteznek programok (nem ajánlom, mert nem windows dolognak tűnik a gond nálad, de ha akarsz bíbelődni, hát lehet):

https://www.youtube.com/watch?v=P6lkMrluhlY

(10:00 -tól... win debloater és O&O )


hardveres oldalon tűnik gyengének.

Csak 4GB RAM-od van?


Alapvetően elégnek kell lennie... aztán ha elindítasz egy böngészőt, akkor már kifut belőle. Fos ez a win rendszer

4 GB RAM használtan 4 ezer forint. Ezzel el lehet kerülni a virtuális memória használatát


boot időn és egyéb programbetöltési időn csak az SSD-re való váltás segíthet.

240+ gigásat érdemes nézni.

Vagy a HDD helyére (akkor inkább 480+ giga), vagy az ODD helyére.

...vagy ha újabb konstrukció, akkor esélyes, hogy van benne M.2 foglalat. ez lenne a legjobb eset.

2020. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ccleaner nevű csodaprogit töröld le mert semmi értelme nincs elég ha a böngészési előzményeket törlöd én így használom gépet évek óta és olyan mint újkorában.


Érdemes a hdd-t lecserélni ssd-re samsung 860 evo vagy valami olcsó kingston


Windows telepítsd újra tiszta formázással úgy hogy media creation toollal bootolható pendrive-ot vagy dvd-t hozol létre: [link]


És a legfontosabb ne telepíts minden szir-szr lomot ezzel megelőzhető az user errorok 99%-a

2020. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Intel(R) Core(TM) i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz

8 GB RAM DDR4

1 TB HDD

Intel (R) UHD Graphics 620

Radeon (TM) 530

2020. nov. 18. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 fogadd meg amit a 6-os írt.
2020. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 rakj be a hdd mellé ssd-t is és arra rakj egy tiszta windows10-et a microsoft oldaláról. :)
2020. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez egy bazijó netezős progi. így akkor inkább tényleg a tiszta win telepítés és az SSD
2020. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!