Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért parkol állandóan és all...

Miért parkol állandóan és all le a külső hdd?

Figyelt kérdés
Van egy 2TB-os Toshiba külső hdd-m. Semmi probléma nincs vele, csak annyi, hogy állandóan kattog, de nem azért mert döglődik (hd sentinel sem ír semmit) hanem mert folyton leparkol a fej. Ezt onnan tudom, hogy a hd sentinel számolja, hogy hányszor kerül parkolóba a fej és borzasztó sok. Bedugom a laptopba elindul és ha nem csinálok semit kattan ha valami oknál fogva olvasni írni kell neki kattan......... Így tovább. Illetve vannak olyan napok amikor egész nap be van dugva és egy óra alatt tízszer tuti, hogy leáll energiatakarékosság céljából. Hogyan tudom ezt kiküszöbölni? Nekem nem kell, hogy takarékoskodjon az energiával. Szerintem ki tudomm fizetni a számlát az ő segítsége nélkül is. Egyébként egy éves. És ezt mióta megvettem csinálja. Előre is köszönöm.

2020. nov. 19. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Eszközkezelőben a tulajdonságait, meg az usb-nek is, lehet, hogy kikapcsolhatja a Windows az eszközt, hogy energiát takarítson meg. Én a BT egérrel jártam így, kb 10 percenként kilőtte, amíg ki nem kapcsoltam ezt az opciót.
2020. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egy működő hdd-t megmozdítasz az egy szög a koporsójába.. Ez ellen próbál védekezni a leállítással. (kihúzáskor is megmozdul)
2020. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első köszönöm. Megpróbáltam, de ugyan úgy leáll.

Második. Akkor ezek szerint, hogyha egy laptopban még HDD van akkor az csak leállítás után mozdíthaom meg? Nem igazán értem. Bár lehet benne valami kitudja. Viszont nem hiszem, hogy az jót tesz neki, ha folyton leáll majd elindul. Minnél kevesebbet van kapcsolgatva egy hdd annál hosszabb az élettartama. Persze tudom, hogy az a cél hogy minnél hamarabb tönkremenjen és vegyél másikat, de azért nem szeretném még ezt olyan hamar. Esetleg még valami ötlet?

2020. nov. 19. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyiból sem tesz jót neki, hogy a HDD-k öregedését indítási/leállítási ciklusban mérjük, és a smart állapotjelzés korai elöregedést mutathat a későbbiek folyamán, pedig remélhetőleg még nem lesz szó ilyesmiről. De több ezer ciklusról van szó, szóval nem csak pártíz, párszáz eset lesz a mérvadó.
2020. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Ezért szeretném, hogyha mindezt nem csinálná... Vagy az is lehet, hogy ezt a merevlemez csinálja? Tehát, hogy abba van belerakva ez a funkció?
2020. nov. 20. 08:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoztasd másik számítógéphez. Ha ott is produkálja, akkor a HDD

Ha csak a mostaninál, akkor ne használd vele

2020. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!