Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell beállítani?

Hogyan kell beállítani?

Figyelt kérdés

ThrottleStop-al szertném beállítani a cpu dolgit.

Viszont nem tudom hogyan kellene mert nem értek hozzá viszont olvastam hogy sok hőt meg lehet vele takarítani. Egyszer leszedtem ezt a programot de valamilyen okból kékhalálozott a gép ezért újra raktam de lehet rosszul voltak beállítva az adatok. i7-9750H processzorról van szó, gtx 1660 Ti a garfikuskártya erről a laptopról lenne szó (Asus ROG Strix G G531GU-AL740).

Hogyan és mit kellene mennyire beállítanom?



2020. nov. 22. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem akartad túlságosan csökkenteni?

Ez a videó egész jól elmondja: https://www.youtube.com/watch?v=XLIwzHJwy1U

illetve hozzászólások közt is van pár ember, aki írt hasznosakat.

2020. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ilyenkor jönne jól egy angol tudás.

Igazából az a problémám hogy a cpu játék közben felmegy akár 95 fokra is és ezt szeretném lejebb vinni.

Lehetséges?

2020. nov. 22. 14:34
 3/12 A kérdező kommentje:
A videóban a csávónak más fajta processzorja van ha ugyan úgy állítom be a dolgokat az okozhat problémát vagy kékhalált?
2020. nov. 22. 14:40
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán számít emellett hogy milyen videokártya van a gépben vagy az tok mindegy ha csak a cpu-t állítom?
2020. nov. 22. 14:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Minden processzor egyedi. Akár 5-10%-os különbség is lehet ugyanazon típusú processzorok között. Így egy ilyen videó beállításai nem számítanak. Inkább csak az irányvonalakat adja meg, hogy mit merre, miért, stb...


A lényeg, hogy a maximum voltot addig kell lefelé vinni, amíg a processzor tudja tartani az adott sebességet (100 mhz x szorzó), mert esetedben ez a cél, így tudod csökkenteni a fogyasztást és a hőtermelést (akár teljesítményvesztés nélkül). Ezek tuning alapok. Ilyen brutális hőtermelésű laptopprocinál viszont lehet, hogy lejjebb venném még a szorzót is 1-2-vel, mert semmi értelme, ha utána throttling miatt 5-6-tal vesz visszább.

A hőtermelés viszont a voltokból jön. tehát elért kell azt lejjebb venni mindenképp.


cinebench nem lenne rossz mellé tesztelőnek. 10-szer érdemes lefuttatni, hogy fagy-e az adott beállításokkal, vagy nem, azaz hogy stabil-e a rendszer. Így működik ez... ki kell tapasztalnod, hogy a te egyedi chiped mit bír.


Prohardver fórumot, blogjait javasolnám ehhez a témához! Szoktak lenni jó írások, szájbarágós útmutatók. Intal laptok platformot nem ismerem, így csak azt tudom javasolni, hogy erre érdemes keresgélni.

2020. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

UEFI biost erdemes hasznalnod erre vagy Asus programjait vagy Intel XTU (Extreme Tuning Utility)


kevesebb lehetoseged van de jobban latod mit is csinalsz

BIOS ban is, ugyanugy videokat nezhetsz es kezikonyvet olvasgathatsz, Asus honlapjarol letudod tolteni

de szorzot lecsokkenteni nem bonyolult... es nem fog artani


valami problema kell legyen vele ha igy tulmelegszik


Gariztasd

vagy add el aztan foglalkozik vele akj megvette...

2020. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben! Igazából az a baj hogy nem értek hozzá és nem nagyon merem ezeket piszkálni egyedül. Ezért gondoltam azt hogy itt valaki szóról szóra leírja hogy mit kell levenni meddig stb...

De azért köszi a segítségeteket.

2020. nov. 22. 15:52
 8/12 A kérdező kommentje:
Mikor elsőre töltöttem le a programot és egy videó alapján állítottam be a dolgokat. A proci hőmérséklete nem ment 70-75 foknál feljebb de aztán random kékhalálozott a gép...
2020. nov. 22. 15:58
 9/12 A kérdező kommentje:
5. Válaszoló esetleg privátban tudnál segíteni vagy modnjuk adnál egy discord nevet amik ráérnél felhívhatnálak és képernyőmegosztásban megmutatnád hogy mit csináljak.
2020. nov. 22. 16:00
 10/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


google forditoval forditsd le meg mas oldalt is ha nem erted


amugy nagyon jo hogy bezavar minden a "kepbe" windows frissites csak azert van hogy kitoljanak mindenkivel,

regen a frissitesek javitasok voltak nem rontasok...

2020. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!