Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tud bekapcsolni...

Miért nem tud bekapcsolni hosszabb állás után? Néha nem bootol rendesen?

Figyelt kérdés
Nemrég raktam össz egy gépet és már az elejétől kezdve problémás volt a bekapcsolás. Mikor megnyomom a power gombot, akkor a ventik pörögnek, de a gép nem kapcsol be se az rgb világítás se semmi. Néha még azt kiírja hogy boot sequence failed. Párszor újra indítja magát, és rendesen működik. Stabilan fut minden. Ha kikapcsolom és rövid idő után újra bekapcsolom, akkor tökéletesen elindul, de hosszabb idő után (olyan 8-10 óra) után már megint nem kapcsol be.
2020. nov. 23. 09:18
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Használt, új gép?

Mi a tápegység pontos típusa?

2020. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
+infó:Nem húzom ki a konnektorból/Nem áramtalanítók soha. Plusz még egy kérdés: a tápom hátulján van egy kapcsoló multi és single rail, mi a különbség?
2020. nov. 23. 09:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Új gép, a táp egy corsair 850
2020. nov. 23. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Én inkább arra gondolok, hogy az alaplapi forrasztások valamely részén hőtágulásból adódó mikrorepedés(ek) kontakthibát okoz(nak), ergo üzemmeleg állapotban stabilan működik, kihűlve viszont problémás. De ne legyen igazam, mert az alaplapcserét fog jelenteni.

Valóban először érdemes lenne egy másik táppal is tesztelni, hogy mizu.

2020. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor megy az alaplap vissza a boltba, mert garanciális. Megnéztem másik táppal, azzal is ugyanez :(
2020. nov. 23. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Naja, gariztasd akkor. Kellemesen hideg van ahhoz, hogy azonnal reprodukálják a hibát :)
2020. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez egyébként mennyire károsítja a többi alkatrészt?
2020. nov. 23. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!