Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen gyengék az intel...

Miért ilyen gyengék az intel integrált videokártyái?

Figyelt kérdés

2020. nov. 24. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már nem annyira gyengék, mint régen, tudják amit kell.
2020. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Az integrált grafikus kártyák - gyártótól függetlenül - soha nem voltak valami erőművek.
2020. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Mitől legyenek erősebbek? Se hely, se elégséges hűtés, csak azt a célt szolgálják, hogy dedikált VGA hiányában tudd használni a gépet. Ehhez képest némelyikkel még játszhatsz is lightosan. AMD dettó amúgy.
2020. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Kb azért ilyen gyengék, mert különben senki sem venne külön még videokártyát is, abban meg nincs üzlet, hiszen manapság egy normális videokártya 170 000 Ft környékén kezdődik... :-)
2020. nov. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Annyira nem gyengék. Én egy Pentium G4560 integrált GPU-ját poénból kipróbáltam játékok alatt és azon is meglepődtem, hogy egyáltalán elindulnak vele. GTA V pl. simán futott, nyilván nem magas beállítások mellett és nem is túl jó felbontáson, de normálisan elment.

Csak úgy mellékesen ez akkoriban (2017 körül) egy 20 ezer Ft-os CPU volt.

Szóval 20 ezerért kaptál egy olyan terméket, ami kiváltott 2 alkatrészt is (CPU, GPU) és ugyanúgy tudtál, persze kompromiszumokkal játszani, mintha lett volna egy régebbi, de dedikált videokártyád.

Ha meg hozzávesszük, hogy egy normális kártya már akkoriban is jóval 100 ezer Ft felett volt, akkor kijön, hogy ár-érték arányát tekintve ezek KIßä$zottul megérik az árukat.

Na akkor tényleg szarok az integrált megoldások? :D

2020. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:
89%
Nem gyengék. Bőven elég amit tudnak. Nem zabálják az áramot se...
2020. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Van akinek nincs szüksége dedikált kártyára, mert például csak netezik, irodai szoftvereket használ. Az ilyen gépekhez vannak ezek, ami arra elég, hogy legyen kép a monitoron, de ahogy fentebb írták, annál valamivel többet is tudnak. Aki meg játszani akar, az úgyis vesz dedikáltat. Az AMD Ryzen procikból vannak olyanok, amikben nincs videómag. Ha azt dedikált kártya nélkül indítanád, az alaplap CPU hibát jelez. Én is beszívtam, már majdnem küldtem vissza garizni a procit, amikor a google sokadik találatra kiadta egy fórumon, hogy van ilyen is. Betettem egy dedikált kártyát és máris elindult.
2020. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem gyengék. Ne vetítsd ki az előítéleted..
2020. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem gyengék, bőven elegendőek arra amire ki lettek találva. Az pedig a képmegjelenítés. Arra viszont több mint jó. Egyszer énis kipróbáltam a gta5-öt a régi i5-4590-emen és alacsony beállítások mellett tartani tudta a fix 30fps-t, amivel egyébként a konzolok is dolgoztak akkoriban.. (sőt, azt hiszem a sima ps4 és at xbox one is 30fps-el kezdte, csak az utána lévő változatok tudták a 60fps-t)
2020. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Generációkon át csak átnevezgették az amúgy sem olyan erős iGPU-kat, később már erre se adtak. Most már van új fejlesztésük, az már kellően jól teljesít, de nyilván nagyobb gépigényű játékokra ez is épp úgy alkalmatlan, mint az összes többi megoldás. De ettől több nem is kell igazából, mert ezeknek annyi a szerepe, hogy kisebb igényű dolgokkal gond nélkül megbirkózzon.
2020. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!