Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook ki/bekapcs, hibernálá...

Notebook ki/bekapcs, hibernálás kérdéskörben valaki? Dell 6430

Figyelt kérdés

Jelenleg, ha úgy hagyom, idő után magától hibernál. Újjáélesztés nem megy simán, cooler időnként nekikezd, de nem történik semmi, sötét a képernyő. Próbáltam nagyon röviden vagy kicsit hosszabban megnyomni power gombot, szintén semmi. Csak kikapcsolni lehetett, de bekapcs nem működött. Már-már úgy tűnt soha többé nem indul el, majd mikor már ilyen állapotban magára hagytam, jó sokára felállt az oprendszer. Nem lehet rájönni, hogy miért épp akkor, és rohadt lassan.

2. Másik jelenség, hogy kikapcsolás után is, legközelebbi alkalommal jóval lassabb az elindulás mint eddig. SSD-n van az oprendszer (Windows 7), semmi más!

3. Pár napja halványan (inaktívan), de megjelent E: meghajtó alatt, hogy CD-meghajtó. Valóban ott volt a DVD olvasó helye kb. 5 évvel ezelőtt. Nálam már soha! Mindig is SSD volt az író-olvasó helyén, és nem is mutatott ilyen baromságokat persze. Jól megijedtem, aztán egyszer csak eltűnt. Benyelt valami vírust? Mi lehet ez?

4. Ritkán, de előfordul, hogy leoltja magát a gép, először BIOS-ra vált, ahol adatot gyűjt (???).

5. Lehet ezektől független, de néha vmi olyasmit ír ki használat közben, hogy kapcsolati hiba történt a képernyőillesztővel, majd hirtelen "helyreáll" a monitor fényereje viszont jóval erősebb lesz, majd kifolyik a szemem annyira fehéren világít.

Ha valaki bármelyik tünettel kapcsolatban tud segíteni, hálás lennék.



2020. nov. 24. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ritkán, de előfordul, hogy leoltja magát a gép, először BIOS-ra vált, ahol adatot gyűjt (???)"


Ilyen? [link]


"Lehet ezektől független, de néha vmi olyasmit ír ki használat közben, hogy kapcsolati hiba történt a képernyőillesztővel, majd hirtelen "helyreáll" a monitor fényereje viszont jóval erősebb lesz, majd kifolyik a szemem annyira fehéren világít."


Akár ténylegesen kezd meghibásodni a GPU az alaplapon és azért történik ez.

2020. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1/a Igen, olyan mint a linken a példák.


1/b Remélem nem lesz az egész alaplap kuka..


Mit javasolsz tenni?

2020. nov. 25. 19:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Kellene a STOP kód mikor BSOD történik a laptopon. A képeken alul is látható amit linkeltem.


Ha ez megvan akkor már lehet tovább haladni a megoldás felé.

Lehet csak a rendszer kezd már "megbolondulni" (ez esetben egy rendszer újratelepítés is megoldhatja a hibákat), de figyelembe kell venni, hogy nem mai laptop így simán lehet, hogy lassan cserés.

2020. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. nov. 25. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!