Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Logitech G29 jó választás lenne?

Magyar László Patrik kérdése:

Logitech G29 jó választás lenne?

Figyelt kérdés

Logitech G29-et szeretnék majd később vásárolni és az érdekelne hogy jó kormány lenne-e ezekhez a játékokhoz?

Assetto Corsa

Forza Motorsport 7

Euro Truck Simulator 2/American Truck Simulator

Gran Turismo Sport

Dirt

leginkább PS4-hez és PC-hez használnám vagy ha van jobb kormány az is érdekelne engem.



2020. nov. 29. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A G29 jelenleg magasan a legjobb közép-belépő szintű kormány. Az alatt minden kormány egy vacak pénzkidobás. Én 15 éve szimulátorozom és jelenleg is G29-et használok, bátran ajánlom.


Persze ennél vannak sokkal jobb kormányok is (a Logitech eléggé elhanyagolta a fejlesztést és az általuk használt máig használt fogaskerekes hajtás eléggé elavult, szemben a modernebb szíjas és közvetlen hajtásokkal), viszont azok sokkal drágábbak. Általános felhasználásra a G29 toronymagasan a legjobb választás.

2020. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért jobb a szíjas és a közvetlen hajtású kormány mint a fogaskerekes?
2020. nov. 29. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szíjas alapjaiban ugyanúgy működik, mint a fogaskerekes: a motor külön van a kormányoszloptól, a kettőt pedig nem fogaskerékkel, hanem szíjjal kötik össze. A szíjas megoldás sokkal finomabb, lágyabb érzést ad a kormánynak, míg a fogaskerekes picit darabosabb. Ráadásul a szíj sokkal halkabb is.


A közvetlen hajtású kormányok nagyon veszedelmes jószágok. Ahogy neve is mondja, a motor és a kormányoszlop nem külön van, hanem a kormányoszlop végén közvetlenül található a motor, így nincs szükség szíjra vagy fogaskerékre. Ebből kifolyólag ez a leghalkabb és legprecízebb az összes közül. Azonban a különbségek ennél sokkal nagyobbak: ezeket a legprofibb játékosoknak találták ki. A motor önmagában sokkal kifinomultabb és erősebb: míg a fogaskerekes és szíjas kormányok kb. 3Nm maximum nyomatékot tudnak leadni a kormányra, addig a közvetlen hajtásosok akár 30-at. Ez olyan magas, hogy asztalra például nem tudod tenni, mert szétrázza. Illetve gyárilag jár hozzá vészleállító gomb, mert ekkora nyomaték elég csúnya sérülést tud okozni, például ha a játékban balesetet szenvedsz és éppen erősen markolod a kormányt, akkor könnyedén kitekeri, vagy akár eltöri a csuklódat. Ezek több százezret kóstálnak, de ehhez szükséges még a már említett robosztus állvány, ami szintén nem olcsó mulatság. Egy ilyen szett alsó hangon 1 milliónál kezdődik.

2020. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xKakashix ***** válasza:
100%
szerintem is nagyon jó választás, nekem G920-am van ami az xbox/pc verzió és ezek közül már mindegyik játékkal próbáltam, jól működik
2020. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!