Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem látja a merevlemezt?

Nem látja a merevlemezt?

Figyelt kérdés

Tök sötét a képernyő, és ezt írja ki: internal hard disk not found

To resolve this issue, try to reseat the drive.

Ilyet még sosem csinált a laptop és nem tudom mit tegyek. Hogy veszem ki és teszem vissza a merev lemezt? Meg tudom oldani itthon, vagy csattogjak vele egy szakértőhöz, nehogy a kezemben maradjon egy marék kábel?



2020. dec. 1. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

otthon meg tudod oldani. de kell egy asztali gép, amibe átrakod a merevlemezt ellenőrzéshez.


szereléshez és YT videókat ajánlom.

keresőszó: „laptop típusa” + assembly


ha pattinteni kell a hátlapot, és nincs hozzá célszerszámod, akkor plasztik kártyát javaslok. lejárt diákigazolvány, sim tartó, személyi, bankkártya... de legjobb a célszerszám.

egyes laptopoknál viszont elég csak 1-néhány csavart kiszedni egy ablakocska felnyitásához, ami alatt ott a HDD.

2020. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

boot lehetőségek között sincs észlelve a merevlemez?

Amúgy igen, jó esetben csak lepattintod a hátsó burkolatott, amit pár csavar tart a helyén és a 2,5ös hdd/ssd-t felfogod ismerni, azt is tarthatja 1-2 csavar max és megmozgathatod gond nélkül.

Újabb laptopoknál már kicsit bonyolultabb ha 6 ágú csillag csavarhúzót akar vagy teljesen egybe van az alja.

2020. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Laptop típus +Disassemble...erre keress, és láthatod hogyan tudod kivenni a HDD-t. Ami fontos, hogy teljesen áramtalanítsd-akku is ki. Sőt érdemes kesztyűben csinálni, vagy földelni a gépet.

Egy példa [link]

Én szereztem egy tuti jó HDD-t anno, azzal elindult a gépem, így a HDD volt a hibás, ami a jobbik eset.

2020. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van ahol csak simán kiemelhető a HDD.
2020. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!