Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A GTX 1050Ti mennyire alkalmas...

A GTX 1050Ti mennyire alkalmas fulldHD gamerkedésre egy combosabb i5-tel?

Figyelt kérdés

Nézem a vadi új laptopokat. Idei megjelenések, combos erős CPU 8-10. gen i5/i7, sok és gyors ram 16-32 GB DDR4, nvme ssd--- eddig tök jó.


és emellé beleb****sznak egy GTX 1050Ti-t.... háááááát????


mire elég manapság egy 1050-es? Fullhdban?

Azért nekem az asztaliban 1070 OC van, és elég gyakran kell még fullhdban is kompromisszumot kötnöm a fix 60 fps-ért!!


2020. dec. 5. 18:50
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mi pl.? Mennyiert

mert nem mindegy


en a 1050Ti nek laptopnal pont hogy orulnek hiszen laptopsagat ilyen karival tudod kihasznalni, viszont szinten energiatakarekos procival is kell parosulnia H s procik nem azok


egy 1650 is energiatakarekos viszonylag viszont mar joval erosebb is

ellenben rakat 1660 as van szoval te nem tudom milyent neztel milyen arban

en ezeket hianyolom, mivel mind megvettek, sok volt de elfogyott mert laptopkent ezeknek van ertelme a energiatakarekos cpu gpu parosknak

de ezek azert megis jatekosak (vagy epp munkasak)


tehat nem irodai, hisz van sok IGP s is vagy eppen igp tol gyengebb dedikalt vga s dragan...

2020. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Játék függő.


[link]

2020. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"egy 1650 is energiatakarekos viszonylag viszont mar joval erosebb is"



alig erősebb.

2020. dec. 5. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem dell 7567 ami 7700HQ és 1050Ti

Nekem eddig nem volt sok gondom vele, nyilván nem max grafikai beállításokkal futtatom a legujjabb játékokat.

1050Ti-nél nagyobb teljesítményűt nem nagyon raknak laptopba, már ennek a hűtése is nagyon problematikus, kb a belső tér 3adát elfoglalja, dvd olvasó be se fért. Nyilván egy újabb generáció erősebb lenne, de egy asztali géphez képest sokkal problémásabb a hűtés.


Ha ennél nagyobb teljesítmény kell, akkor azt ne egy laptop 1.5cm vastag belsejébe próbáld bepréselni.

2020. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

akugy ahogy irod valoban ez nem 60 fps re van es nem high/ultra ra

es igazan nem is FHD ra


altalaban (eddigi 2020 kozepe es elotte) jatekoknal a kb. 25-30 fps hez eleg megfeleloen beallitva ami azt jelenti lehet valaminel low es 720p de ettol fuggetlen folyekonyan jatszhato lesz


rengeteg tipus van amugy ezekbol, es igazabol mikor mar kezbeveszed hasznalod akkor tudod meg biztosan es pontosan mennyire jobb/rosszabb valtozat a tied

2020. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évekig 1050Ti volt, és azt mondanám, hogy processzortól függetlenül elég gyengécske, már pár éves játékoknál is. Ráadásul az asztali volt, gondolom a mobil változata még rosszabb.
2020. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy 100 ezres ilyen tudású használtgépet össze tudsz dobni 1050Ti-jal. (meg persze plusz monitor, egér, bill, stb..)

Ehhez érdemes viszonyítani.


A laptopárak jelenleg soha nem látott magasságokban vannak. Nagyon nem vennék most semmit. Max talán valami használtat (de ugye annál meg az elromlás veszélye..). FHD-ra, ahogy írod, kelleni fog az erősebb. Cyberpunk minimum 1080p gépigénye szerintem irányadó az elkövetkező 1-2 évre:

[link]

És ott van az is, hogy azonos GPU egy laptopban nem fog ugyanúgy teljesíteni. jelentősen le van korlátozva.


notebookcheck oldalt javaslom, ott lesznek teszteredmények minden videokártyához a lényeges játékokban, jól összehasonlítható.

xoutube videók szintén jól bemutatják, hogy a valóságban milyen a helyzet.


[link]

1650 GPU-s gép jobb lehet. ez az ötlet jutott még eszembe.


Mi a kereted? Mindenképp új kell?



jaa, meg ez jó lista:

[link]

Ahogy nézem, TOP 100-on belül kell lenni, hogy legalább low-on tudd futtatni FHD-ban a mai játékokat.

2020. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!