Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történhetett a RGB vezérlőm...

Bakó Zaránd Benedek kérdése:

Mi történhetett a RGB vezérlőmmel?

Figyelt kérdés
Egy Pc szervíz után azt vettem észre, hogy három rgb ledből csak egy világít úgy, ahogy szeretném. Nyomkodtam mindent a távirányítón, de csak az az egy led reagált rá. Szétszedtem a gépem, és tesztelgettem a vezérlő portjait. 8 portból csak 1 működik (led alatt azt értem, hogy 1 rgb led szallag, és 2 rgb led ventillátor).

2020. dec. 12. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
szervíz elrontotta? :D
2020. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az RGB vezérlőbe visszadugtam mindent a helyére. Amikor apám megvette készen a gépet, valami gond volt a videókártyával, ezért zölden villogott a képernyő (a szervízes azt mondta, hogy nem kompatibilis az alaplappal. Mások meg azt, hogy gyenge lehet a táp).
2020. dec. 14. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, hogy visszadugtad, de megy is, megoldódott a gond? 😃


Videokártya meg 100%, hogy kompatibilis. Ahhoz csak a PCIe csatlakozó kell, az meg 15+ éve minden gép alaptartozáka. Remélhetőleg nem ba🤭ott át.


Táppal már lehet gond, de az nem okoz képernyővillogást. Akkor leáll/újraindul.


Ilyet rossz csatlakozó/kábel okoz (leginkább analóg, tehát ha DSUB-bal van összekötve)


Viszont ennek semmi köze a ház RGB világításához, hülye, hogy hozzányúlt. Még ha útban is van, az az első, hogy visszadugom. Ne bízzatok rá erre a szervizre semmit inkább!


Javaslat: prohardver fórum, és a segítőkész fórumtársak. Pl tápcserét/videokártyacserét ti is meg tudjátok csinálni pár youtube tutorial után, még a kábelmenedzsment is első osztályú lesz, ha az ember magának csinálja, nem csak beszórva, mint amilyen most lehet ez a „szervizes„ után.

2020. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem elmondani, hogy szövegértési problémám miatt nehezen fogom fel amit szoktak írni, ezért sokszor eltérő válaszom szokott lenni.


A videókártya a szervíz után működik, és a szervízes ember apám barátja, nem hinném, hogy átverné. A volt videókártya problémája, hogy elvileg egy bizonyos videókártyát áttenni az egyik alaplapból a másikba, szokott olyan történni, hogy a videókártya nem fogadja el a másik alaplapot vagy mi van (vagy valami hülyeséget beszélek, csak keverem a székletet).


A táp elég erős a videókártyának (táp: 500w GPU: AMD Radeon RX 580 8gb)


Az alaplapban minden a helyére van dugva, a gondom a RGB LED vezérlővel van. A RGB LED vezérlőt nem tudom szétszedni, ezért még a problémát sem láthatom.

2020. dec. 15. 14:04
 5/6 A kérdező kommentje:
A google nem segített (egyébként köszönöm, hogy próbálkozol segíteni).
2020. dec. 15. 14:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Mégegy probléma: A vezérlőben egyetlen működő port kedvére villan egyet priosan
2020. dec. 15. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!