Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet egy belső HDDt...

Hogyan lehet egy belső HDDt külsőként használni? Mik kellenek hozzá? Megéri ezt egy eredetileg külsővel szemben?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a külsőknél elég ha csak USBn keresztül használom és nem kell konnektorba dugni. A belsőnél hogyan, honnan kell jöjjön az áram, ha így akarom használni?
2020. dec. 13. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Laptop HDD-nél elég az USB 3.0, vagy 2.0 esetén egy Y kábellel (a 2.0 árama 500 mA, ami kevés, ezért 2 portba kell dugni). Asztali HDD-nél mindenképp konnektorba kell dugni, mert az 12 V-on működik, annyit nem kap az USB-ről.
2020. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy, a méretének megfelelő külső házra van szükség.

A 2.5 incheseknek nem kell külön tápegység, a 3.5eseknek igen, mert azoknak szükségük van az 5 volt mellett 12 voltra is.

2020. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell egy külső USB-SATA mobilrack - függően attól, hogy 2,5"-os laptop merevlemezről

[link]

vagy 3,5"-os asztali merevlemezről

[link]

van szó, változik a mobilrack mérete (és a tápellátása: a 3,5"-os merevlemez plusz tápellátást igényel [ezt általában mellékelik a mobilrackhez]) is.

2020. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, és egy ilyen rack es beállítás belsővel olcsóbban jön ki, mint egy eleve külső HDD?


Illetve a külső 3.5 nek is kell pluszba áramforrás? Mert azt nem értettem.

2020. dec. 13. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve a külső 3.5 nek is kell pluszba áramforrás?"

Mint #3-as hozzászólásomban írtam is:

"a 3,5"-os merevlemez plusz tápellátást igényel [ezt általában mellékelik a mobilrackhez]"

2020. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát a rack olcsóbb mint alapból egy külső hdd :)
2020. dec. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!