Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NAS elérése távolról?

NAS elérése távolról?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Csináltam egy régi laptopomból egy NAS-t jól működik, viszont távolról pl. mobilnetről nem tudom elérni csak azon a neten keresztül amire ő van csatlakoztatva. Hogyan tudnám megoldani azt, hogy akárhonnan egy mobilnetről vagy wifiről elérjem?

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. dec. 17. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Feltelepítetted a FreeNas-t ISO-ból..?
2020. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ki kell nyitni a megfelelő portokat. Ehhez segítség: [link]
2020. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

- Ha nem fix IP-d van, akkor mindig tudnod kell az aktuálisat. Megoldás: DDNS (pl.: [link] Ingyenes esetén havonta meg kell erősíteni, hogy fentartod.)

- Ha LAN-ból eléred, akkor kintről is elérheted. A NAS NAT hálózaton belül van, tehát a Router-ben kell egy portforward-ot beállítani. Persze a külső port lehet más mint a belső port.

- Ha Linux fut és SSL/SFTP/FTP protokolt használsz: tilsd le a root felhasználót és erős jelszót használj, vagy passwordless alapú kulcsos azonosítást.

2020. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen rendszerrel, disztribúcióval csináltál NAS-t a "régi laptopból"?

Milyen protokollt használsz az állományok elérésére?


Két lehetőség lehet egyébként:

* vagy feltelepítesz egy VPN-szervert (OpenVPN, WireGuard, SSH-tunnel) a laptopra és a távoli gépen használsz hozzá megfelelő VPN-klienset - ehhez az adott protokollt át kell engedni a routeren (és reménykedsz, hogy a szolgáltató nem alkalmaz CgNAT-tot) - majd a VPN-szerverre csatlakozva felcsatolhatod a NAS-on létrehozott hálózati megosztásodat

* vagy az állományok eléréséhez valamilyen "Internet-barát" megoldást használsz - FTP(S)-t, SFTP-t, SCP-t, HTTP(S)-t, stb... - és az adott protokollt átengeded a routeren, majd valamilyen fájlkezelő klienssel eléred a fájlokat


Ajánlatos még valamilyen DDNS-szolgáltatást (például noip.com) igénybe venni és beállítani vagy a routeren, vagy a NAS-on; hogy ne a dinamikusan változó, publikus, az Internet irányából látható IP-címet kelljen megadnod a kliensben.

2020. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2020. dec. 17. 12:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha a távoli elérés nem lesz megoldható vagy nem sikerül. Vigaszdíjként meg mondjátok nekem hogy miért egyenlő a másolás sebessége a tetőjével? Direk ezért nem a router + pendrives megoldást választottam.
2020. dec. 17. 12:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha van Synology NASod akkor minek a laptop..?
2020. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert nincs NAS-om.
2020. dec. 17. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:

A DSM-ben beállítható az FTP:

[link]


beállítható a DDNS:

[link]


van benne VPN-szerver:

[link]

2020. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mivel ha el akarom érni évekig tart jobb esetben. Rosszabb esetben az egész fájlkezelőm lefagy. Így úgy döntöttem, hogy újrakezdem és egy másik megoldást választok. Esetleg valami egyszerű de műlödő megoldás?
2020. dec. 17. 14:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!