Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan működött a turbó gomb...

Hogyan működött a turbó gomb a régi gépeken? Két órajel generátor volt az alaplapokon?

Figyelt kérdés
2020. dec. 18. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni, igen. Akkoriban rengeteg programot úgy írtak meg, hogy azok az akkori szabvány órajelű procikon mentek normálisan, a gyorsabbakon száguldottak. Ezért volt a turbo gomb, alapból a szabvány órajelen ment (talán 12 MHz, nem emlékszem már), ha pedig modern programot akartál futtatni, benyomtad a turbot és már ment is. Mindezt menet közben is.
2020. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy konkrétan hogy oldották meg az órajelváltást, két órajelgenerátort használtak, vagy valami módon "osztották" az órajelet, azt nem tudom. De a lényeg az volt, hogy a "klasszikus" 4,77 MHz-re vissza lehetett váltani, ha régi szoftvert (játékot) futtattál.
2020. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már a 6/12MHz-es 286-osokra emlékszem, aztán később egy 486-osnál Turbo gomb hiányában jumperrel tudtam 20mhz-et tolni rajta (így lett 120), de csak úgy tudta a floppy-t olvasni, ha a cache ki volt kapcsolva. Szóval szerintem a "Turbo" gomb is egy fizikai jumperhez volt köthető, és arra volt jó, hogy ezt a borzasztó sebességet visszavedd, ha túl gyors volt egy alkalmazás (pl Stunts).
2020. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Két órajel generátor volt az alaplapokon?"

Valószínűbb, hogy egy osztóáramkört lehetett vele vezérelni.

2020. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
...A kapcsoláskori egyenletes órajel átmenet is egyszerűbben megoldható így. (#4 voltam)
2020. dec. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MGéza ***** válasza:
2020. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, csak arra nem ad választ, ami a kérdés lényege volna :D
2020. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MGéza ***** válasza:
53%
#7: Miért nem? Mit nem értsz azon, hogy a kompatibilitás megoldásához volt egyfajta hardveres segítség? Ja, hogy végig kéne nézni...?
2020. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondja azt is, hogy mi volt a hardveres segítség? Hogyan működött a turbó gomb? Mit kapcsolt, hogy kisebb lett az órajel? Én a VÉGIG nézés ellenére se hallottam, hogy erről beszélne.

Nem kell támadnod, nem rosszból írtam, csak egyszerűen azt a tényt mondom, hogy aki ezt keresi benne, nem találja meg.

2020. dec. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MGéza ***** válasza:
De, hát pontosan elmondja, hogy pont úgy működött, csak nem figyeltél ezek szerint vagy átsiklottál felette. Visszafogta a cpu erejét hogy élvezhetően fussanak a cpu sebességéhez igazodni nem képes, de sokak által akkor még használt progik. A tévhit hogy gyorsít abból ered, hogy tulajdonképp nem lehetett megmondani hogy mikor vagy benyomva vagy nem, legtöbben a kvarc kijelzőről tájékozódtak ami az órajelet mutatta.
2020. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!