Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri PC-hez TV-t használni...

Megéri PC-hez TV-t használni monitor helyett?

Figyelt kérdés

Több youtubernél láttam már (köztük olyanok is akik fotókkal, videókkal foglalkoznak), hogy a számítógéphez TV-t használnak monitor helyett.


Van olyan képminősége a TV-nek mint egy jobb monitornak ( pl képek, videók szerkesztéséhez) ?


Ha igen, akkor ott milyen paramétereket kell figyelni?


Szeretnék monitort cserélni a gépemhez (FullHD-ről 4k-ra) 24 collról minimum 32-re, így elgondolkodtam ezen a TV dolgon is.


Érdemes lenne egy TV, vagy maradjon a monitor?


2020. dec. 19. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen csak figyeld, hogy minimum 100Hz legyen.


[link]

2020. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem csak Hz et kell figyelni ha elethu szinhu kepet akarsz latni kepszerkeszteshez hasonlokhoz


az ilyen kepi munka megjelenitok nem veletlen joval dragabbak


hasonlo tulajdonsagokkal birot kell keresned, egyik eset hogy szinten hasonlo draga lesz, masik hogy nem lesz eleg jo

vagy a kontrasztal lesz bajod, vagy fenyerovel

vagy valamelyik szinnel amit nem tudsz elensulyozni majd sehogysem

rengeteg tech is van, egy mezei megjelnitonel azt kapod amit epp megvettel ami igazabol zsakbamacska

hetkoznapi megerteshez ha IPS panelest veszel az valojaban megsem az lesz... csak a legegyszerubb eset


Egy munka megjelenitonel viszont azt kapod amit megadnak es garancia is ervenyes ra nem "hamisitvanyt" adnak


attol is fugg termeszetesen neked milyen az igenyed...

2020. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából nálam a fotó/videó csak hobbi, nem megélhetés. Viszont én olyan vagyok, hogy ha invesztálok, valamiért pénzt adok, akkor hajlandó vagyok kicsivel többet rákölteni (nem 1-2 évre veszem és nem a legegyszerűbbet, legolcsóbbat), így vettem 5 éve a MacBook Pro-mat is, ami azóta is tökéletesen működik.


Szóval egy középkategóriás, színhelyes, 4k, IPS, 32 colos monitor 200-250e forint körül mozog. Van hasonló árban olyan TV ami kb ugyan ezt tudja? Vagy mit javasoltok?

2020. dec. 19. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Samsung QE55Q70TA

[link]


Sony Bravia KD-49XG8396

[link]


Sony Bravia KD-55XG8596

[link]

2020. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül a TV?

Mennyit fogyaszt a TV?


Mennyibe kerül a monitor?

Mennyit fogyaszt a monitor?

2020. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Mire gondolhatott a költő?


Amiket eddig nézegettem TV-ket meg monitorokat (a fogyasztásukat pont nem, mert annyira szerintem nem releváns, ami nekem számít, az a felbontás és az élethű megjelenítés) pl volt olyan, hogy a 32 colos monitor ugyan annyiba került mint az 55 colos TV (hasonló paraméterekkel).

2020. dec. 22. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Nyilván van akinek nem számít hogy 5 vagy 9 ezer Ft a havi villanyszámlája..

(éveken át)


Meg hogy egy nullával több van az árcédulán, naés..?

2020. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xKakashix ***** válasza:

Én pont nem olyan rég váltottam monitorról tv-re, pontosan a szebb színek és képminőség miatt. A monitorom egy LG 24"-es full hd ips 75Hz-es monitor, 40-45k volt, szeretem meg minden, nincs vele bajom. A tv-m egy belépő szintű LG 4K Smart HDR, 108cm-es, anno nagyon jó áron kifogtam 99-ért, most 120k alatt nem igazán találni.

Igazából nem vártam tőle sokat, egyetlen negatívum amit fel tudok hozni, az a bleeding, bal illetve jobb alul van kisebb fehér volt, ami egyébként nem zavaró és ezeknél a tv-knél teljesen normális ilyen árban, de egyébként ennyi.

Nagyjából 1 órás állítgatás után, azt kell mondjam, hogy nagyon szép, a színek sokkal élénkebbek, ez a legfeltűnőbb, játékoknál konkrétan olyan mintha jobb grafikán játszanál. Fények erősebbek, feketék is mélyebbek és a hdr tényleg sokat dob, pedig ez tényleg egy mezei belépő szintű tv.

Szóval munkára nem tudom mennyire ajánlanám, szerintem ahhoz hogy munkára is alkalmas tv-t vegyél, eléggé a zsebedbe kellene nyúlni, itt ugye a legfontosabb a színlefedettség, felbontás, képfrissítés.

Egy ilyen jó színhű monitorral már 200k alatt ki tudsz jönni ebben biztos vagyok, de tv-nél ami kép/videó szerkesztésre alkalmas lenne, nem hiszem, inkább 200-tól fölfele. Ami biztos jó lenne ilyesfajta munkára az pl az LG Oled tv-k, azok meg hát tudjuk, hol kezdődnek...

2020. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!