Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi konfiguráció megfele...

David82 kérdése:

Az alábbi konfiguráció megfelelő lenne-e internetezésre, esetleg régebbi, vagy online játékok játszására?

Figyelt kérdés

alaplap: MSI B450 Tomahawk Max

processzor: AMD Ryzen 2600X Hexa-Core (3.6 GHz)

processzor hűtő: Scythe Scnj-5000 Ninja 5

memória: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB)DDR4 3200MHz

videokártya: integrált, vagy ha kell: MSI Geforce GTX 1650 4GB GDDR6

tápegység: Seasonic Core GC 650W Gold (SSR-650LC)

ház: nem tudom


Vajon a Windows 10 Home rátelepítve ezen konfigurációra, játszhatóak lennének a régebbi, XP-re optimalizált játékok is? (Max Payne 1-2, GTA San Andreas, Overlord 1-2, Bioshock 1-2), stb.? Annyira szeretem ezeket, hogy nem szívesen válok meg tőlük.

Elpre is köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 19. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

1. Vga a 2600X-be nincs integrálva.

2. Nem hiszem, hogy játszhatóak lennének.

2020. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

RAM-nak inkább: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz (Micron E-die, sokkal jobb, cl16 3600-on is lazán megy).

Videokártya: G nélküli Ryzen procikban nincs iGPU, így valamilyen dedikált kártya kell.

Ház: SilentiumPC Signum SG1 TG


Elmenne pár régebbi játék, ha alapból nem, akkor valamilyen megoldással biztos.

2020. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a 650w táp csak akkor kell,ha váltanál egyszer rtx 3070 körüli szintre. Ha ez a 1650 a maximum, akkor viszont felesleges... 500w bőven elég kb 20 ezer.


Ha nem húznád, akkor memóriából elég az olcsó g.skill aegis 3200mhz, ugyanúgy 2x8gb kitben.


Ahogy írják, amd-nél csak a G jelzésű procikban van IGP, tehát kell a külön videokártya.


W10 kompatibilitás gond lehet... de szerintem fórumokon van megoldás mindenre. Illetve a 16:9 vagy szélesebb képarány se mindig megy, vagy nem lesz szép.. ahhoz a widescrenngaming oldalon lehet találni infókat.

2020. dec. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 "Nem hiszem hogy játszhatóak lennének"


Miről hadoválsz? Rockstargames launcheren elérhető a san andreas és prímán fut win10 alatt is

2020. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a like mindenkinek, bár nem tudom, az első válaszolót ki pontozta le.

Azt hittem, hogy van alaplapi integrált videokártya, de akkor ebben a processzorban nincs, tehát mindenképpen venni kell bele egyet. Viszont ez a GeForce1650 olyan 72.000Ft körül jár. Ha nem vagyok nagy gamer, akkor olcsóbb is megteszi? Vagy inkább vegyek olyan procit, amiben Radeon Vega8 van?

2020. dec. 20. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak ilyen régi játékokkal játszanál, akkor bőven elég egy "G"-s proci. Így mêg halkabb is lesz a gép.
2020. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!