Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme olyan géphez...

Van értelme olyan géphez SSD-t venni, amiben az alaplap csak SATA2-t támogat?

Figyelt kérdés
ASUS P8H61-MX R2.0 az alaplap és csak sata2-je van. Elvagyok a géppel mert a kora ellenére gördülékeny, de a windowsom azóta is HDD-ről boot-ol és azt akarom lerövidíteni, viszont SATA2-es SSD-t csak nagyon lassúakat találtam, SATA3-asból jóval többet és jobbat. Ha veszek egy SATA3-as SSD-t azt be fogom tudni kötni?

2020. dec. 21. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az összes generációja (1,2,3) kompatibilis egymással. Ha például a SATA3 csatlakozó van, de az alaplapon SATA2, akkor is működni fog, de a lassabb sebességén. Fordítva is igaz: ha SATA2 a merevlemez csatlakozója és az alaplap SATA3 csatlakozókkal rendelkezik, szintén a lassabb sebességén fog működni. Adatátviteli sebességek: SATA 150MByte/s - SATA2 300MByte/s - SATA3 600MByte/s.
2020. dec. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
SATA3-as SSD siman rakotheto SATA2 csatira. A HDD annyira lassu meg a SATA2-hoz kepest is, hogy igy is ugrasszeru lesz a valtozas ha kicsereled SSD-re.
2020. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én SATA2-es gépbe vettem SSD-t, érezhető a változás. Az eddigi 3 perces boot most már csak 30-40 másodperc. Veheted nyugodtan.
2020. dec. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam. WD Green jó választás lehet?
2020. dec. 21. 09:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó lehet a WD green, vannak nála jobbak, de nincs jelentősége, mert úgy is csak 300 mb/s-ig kezeli a sata2, ha későbbiek folyamán használni akarod olyan gépbe, amibe van sata3, akkor már samsung evo 860 vagy olyat aminek az írási/olvasási sebessége meghaladja az 500+ MB/s-t
2020. dec. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(amugy konkretan ilyen alaplapom van, evek ota SSD-vel hasznalom, megy mint amit seggberugtak)


Tipusra visszaterve: wd green vagy inkabb wd blue, de egyszeri felhasznalonak, otthonra barmelyik jo. Crucial BX sorozatot ne vegyel, meg az ilyen nevtelen Adata es tarsaitol is.ovakodj.

2020. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kompatibilitás tisztázva lett. De meg kell említeni még egy fontos előnyt, amit nem befolyásol a szekvenciális írás-olvasás sebessége, ami az elérési sebességek. Az SATA2 interfészen is ugyanúgy kb 10-szeres gyorsaságot hoz HHD-hez képest. És átlag netezős-office felhasználásnál ez számít leginkább, hiszen ezek a programok rengeteg kis fájllal dolgoznak, különböző helyről kell elérni őket. HDD-n pedig ugye helyére mozdul az olvasófej, meg kell várni, amíg alá fordul a korong... ezek mind értékes ezredmásodpercek. És ha egy programhoz ezer ilyen fájlt kell betölteni, hát az sok idő. vagy pl a windows bootot ha nézzük. SSD-n töredéke, még akkor is, ha csak SATA2 van a gépben.


WD green jó, adata is jó, Crucial BX is jó (régen volt egy melegedős sorozat, kb 3 éve, de javították, és azóta okés.), minden jó... bármi jó. TBW és garanciaidőt nézheted.

2020. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kingston KC600, Samsung 860 EVO, Crucial MX500
2020. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bocsánat, hogy ide pofátlankodok, lenne nekem is 1 kérdésem.

Acer extenza 5620g gépem van és én is gondolkodom rajta, hogy tennék bele 1 SSD-t. Jól gondolom, hogy sata2-t kell vennem? Illetve hallottam olyat is hogy nem célszerű particiónálni. Ez igaz lehet?

2021. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!