Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyenkor manuálisan kell...

Ilyenkor manuálisan kell állítani RAM-nál az órajelet?

Figyelt kérdés

Ilyen ram van a gépben:

[link]


És szeretnék még egy ilyet mellé:

[link]


Én nem értek a tuninghoz,a mostani ramom XMP-s,bementem a bios-ba(msi b550 tomahawk) és csak rákattintottam az xmp profilra és automatikusan 3200mhz-en fut.

Ha olyat veszek ami nem xmp-s akkor annál nekem kell állítgatnom a cuccost?



2020. dec. 27. 02:25
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez is xmp s hozzaszolasok alapjan meg amugyis a legtobb ramnal erdemrs megprobalni, nevebe ezt nem irkak oda legtobbszor


amugy pedig ugyis latod majd adatait vagy ramon vagy dobozan, vsgy gyartoi oldalon tipuskod alapjan


feszultseg, idozitesek, MHz

2020. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

XMP-snél is lehet hézzel állítani minden időzítést, ugyanis az XMP csak egy olyan általános beállított érték, amit biztosna az összes modul gond nélkül visz és a gyártó adhat rá akár lifetime garanciát is. Ez még messze nem azt jelenti, hogy ezek a RAMok, csak ennyit tudnának... ez csak annyit jelent ennyit biztosan mennek, minden gépben.


Ryzen DRAM Calculatorran ki lehet matekozni az adott modul nálad kb mit bír tartósan és ha szerencséd van akkor bőven mehetsz az XMP fölé ( illetve időzítésekben alá ).

2020. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok 3200mhz fölé menni.

Nekem csak az a lényeg,hogy egy kattintással el tudjam érni,hogy ne a jedec 2400mhz-en menjen hanem a 3200-an.

Nincs kedvem nekem állítgatni a feszültségeket hogy elérje a 3200-at.

A mostaninál egyszerű volt.

Volt 2 xmp profil arra rámentem és automatán megcsinálta nekem.

2020. dec. 27. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3200 megy egy kattintással. Viszon AMDnél nagy előny, ha a memória az IF órajélevel megegyező tempón jár, így célszerű 3600-on hajtani a RAMot :)
2020. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!