Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 3TB WD merevlemezt...

Vettem egy 3TB WD merevlemezt és egy 480gb-os SSD-t. Újra szeretném telepíteni a Windows 10-et, jó az alábbi eljárás menete?

Figyelt kérdés
Van egy 1tb-os merevlemezem azon fut jelenleg a rendszer. Az elképzelésem a következő lenne. Az SSD-re szeretném feltelepíteni a Windows 10-et és a két merevlemezt bekötni mellé tárolónak. Úgy gondoltam bekötöm az első helyre az SSD-t, a másik kettő sata portra a két merevlemezt amit leformázok majd a telepítéskor. Olvastam egy cikket amiben az javasolták először csak az ssd-t tegyem be, majd ha felraktam a rendszert utána kössem be a merevlemezeket. Nem értem ez milyen szempontból fontos? Esetleg más fontos dolog amire még érdemes figyelni?
2020. dec. 27. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem fontos, ha ismered a particionálás menetét, és tényleg jó helyre van bekötve az ssd (sata0, a többi csak utána) + a biosboot prioritás is rendben van. Ha valamit benézel, könnyen lehet, hogy a bcd vmelyik hdd mbr/efi részére kerül, és máris nem lesz független a rendszered tőlük, ami még hibához is vezethet akkor, ha a hdd-k nem gpt lemezek, az install meg uefi módban történik (vagy fordítva, gpt lemezek és az install legacy módban van indítva). Ez az uefi/legacy rész amúgy is szpás sok embernél, ráadásul néhányan makacsok, mint az öszvér, és oldalakon keresztül is kötik az ebet a karóhoz, hogy ők pedig jól csinálják, minden válaszoló gyárilag hülye :D
2020. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha van M2 port alaplapon sokkal eddemesebb lett volna olyan ssd t venned

milyen ssd amugy? Normalis vagy sporoltal rajta es jo lassu?

2020. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha a HDD-n már van egy Windows, annak a boot manageréhez írja hozzá magát, ha a HDD-t utána leformázod, nem fog elindulni az SSD-n lévő sem. Ezért kell úgy telepíteni, hogy csak az SSD van bekötve, így nem tudja ezt megtenni.
2020. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#3 Ahhoz biztos nem írja hozzá. Ez csak akkor lehetséges, ha ugyanazon a fizikai tárolón van két Windows.
2020. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

de hozzairja ha eppen ugy tartja kedve

Windowsbol inditod telepitest akkor inkabb

2020. dec. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is elsőnek az ssd-t raktam bele és arra telepítettem a windowst, utána a beépített lemezkezelővel - partíciók létrehozása és formázásával csatoltam fel a másik 2 hdd-t, miután bekötöttem őket. :) így 100%osan jó lesz minden, mint telepítés közben partícionálni.
2020. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezek már ilyen AI installerek? Kedvük szerint dolgoznak? :D
2020. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy bekötés után elindítom a telepítőt, leformázom az 1-tb-os lemezt, és utána kiválasztva az SSD-t arra telepítem a Windowst. Nem a telepítés után akarom formázni a jelenlegi merevlemezt, hanem még előtte, hogy csutka üres legyen mindegyik amikor rakom fel a rendszert.
2020. dec. 27. 10:42
 9/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

eleg ha particiot torlod particionalatlanul hagyod oket

mivel win alol lemezkezelovel konyebben es jobban tudod majd particionalgatni formazgatni


szerintem jobb lenne de te tudod

2020. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 hypno ***** válasza:

Több úton is eljuthatsz ugyanoda.


Mindazonáltal aki azt javaasolja, hogy először csak az SSD-t építsd be és csak a telepítés után a többi meghajtót, annak igaza van.

Egyszerűbb lesz az életed, mert kevesebb problémába futhatsz bele.


Ha te mégis úgy döntesz, hogy mindent beszerelsz egyszerre, akkor az is működik, csak jobban kell figyelned.

2020. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!