Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan alaplap, ami egy M2...

Van olyan alaplap, ami egy M2 foglalat mellett támogat legalább 6 SATA portot?

Figyelt kérdés

Mostani lapom MSI Z170 Gaming csak 4 sata portot támogat M2 SSD mellett, de láttam vannak olyanok, amiken van 8 darab sata port (ASUS ROG STRIX X570-E GAMING).


Valakinek van tapasztalata ezekkel a lapokkal? Valóban támogatnak 6 sata portot vagy akár mind a 8-at, ha van benne egy darab M2 SSD? Elvileg ezek kettőt is támogatnak M2-ből, de arra nincs szükségem. Amúgyis limitált a PCI sávok száma.


HEDT szóba se jöhet, annyit nem akarok ezekre költeni.



2020. dec. 29. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A portok korlátozása azért van, mert véges számú PCI-E csatorna áll rendelkezésre. Nálad a processzorok legfeljebb 16 sávval rendelkeznek + ami az alaplapi chipsetről megy.


Intelnél még a 10gen is ugyanilyen sz@rul áll PCI-E csatornákkal.


A 3000-res Ryzenekben már 24 PCI-E csatorna van, plusz e mellé ha X570-es lapod van akkor ott még 12darab szabad csatorna a rendelkezésedre áll. Itt már 2db NVMe SSD mellett 8db SATA az elméleti maximum,aztán alaplap válogatja mennyihez van kiépítve a kábelezés és a csatlakozók.


Lusta vagyok az összes gyártó lapját átnézni, az Asusnál csak olyat találok amin 6db SATA port van. Bár a kereső 8-nak hozza, de az ezért van, mert a 2db M2 is üzemelhet SATA módban. Szerintem 8 SATA port nem nagyon lesz egyikben sem. Max ha raksz bele egy PCI-E Sata vezérlőt..


A HEDTnél ( pl Threadripper ) határ a csillagos ég - a TRX40-es lapokon már akad 8db SATA, csak az meg $$$$ :D

2020. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. 8 gondoltam h tutira nem fog menni M2 melett de ha a 6 menne azis vigan elég lenne. 4 lemezem van jelenleg, még egy jó lenne meg a dvd olvasó. Ha meg mastnem, veszek PCIes kártyát rá. Ha netan valakinek volt ilyen igénye ideirhatja a valaszt, de vétel előtt okvetlen utána nézek a lapnak, hogy biztos megy e.
2020. dec. 29. 15:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2+TB-os lemezek korszakában sokaknak nincs igénye ennyi SATA portra, akinek van az vesz egy NAS-t vagy külső házat.
2020. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Most van az a lehetőség, hogy veszel 18-20TB-os lemezeket és akkor bizots elég a 4 SATA is. De aki ilyet megvesz annak nem gond kipengetni a HEDT lapra. Nekem van 1, 2, 3, 6TB-os lemezem, +1 512GB-os SSD és szeretnék még hozzátenni +6/8TB-ot (használtan, jó árba mennek), meg a CD olvasót is jólenne bekötni, ha már benne van a gépbe.


De jobban körbe néztem, szerintem veszek egy ilyen adaptert és már most is beköthetem a DVD olvasót és még marad plusz egy satám. Mindenesetre jobban örülnék, ha alapból a lap támogatná és ez nem kéne.


[link]

2020. dec. 29. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:

"Nekem van 1, 2, 3, 6TB-os lemezem"

Egy darab 6Tb-ossal ki tudnád váltani az első hármat, eladod és az ár fele is visszajön illetve felszabadul 2db SATA-d.

2020. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

MSI Z490 lapoknál megy mind a 6 sata 1db nvme mellett.

Talán a Gigabyte-oknál is, Asusoknál nem mindig, legalábbis így emlékszem, végignézegettem őket decemberben.

2021. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Z490-et inkább hanyagolnám, meghagyom azoknak akik fűteni akarnak a géppel :D De köszi, hogy írtál.

X570-el szemezek, de könnyen lehet, hogy még várok vele, akár egy évet is, mert jelenleg annyira nem vagyok rászorulva a gépcserére. i5 6600k-m van, amire kell egyelőre elég. 5800X-et néztem ki, de nagyon fent van az ára.


Egyébként vettem egy ilyen átalakítót, tegnap jött meg, ha stabil lesz, ez a gondom is megoldódott: [link]

2021. jan. 26. 10:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Az 5800X árazása amúgy is elég gyér, mert "minimálisan" drágább az 5900X és jóval erősebb..


6600K-esetén arra figyelj az átalakítóval, hogy nem lesz teljes M2 sebességed, vagy ha 8X-es PCI-E-s csatira dugnád akkor ugrana a videókártya mellől 8 sáv!

2021. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez csak 1x-be megy, az pedig a chipset-ről jön, szóval hálistennek nem áll fent ez a probléma. Átnéztem az alaplap leírását. SATA-ra meg ez untig elég.


5900X nagyon sok, annyit nem vagyok hajlandó olyan komponensért adni, ami 2 év múlva lehet a felét éri. 5800X is azért van jegelve számomra, mert túl drága egyelőre.

2021. jan. 26. 17:52
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ez csak 1x-be megy"

Akkor ott csak Sata módban fog menni az SSD? Az NVMe-hez leglább PCI-E 4x kellene.


"5900X nagyon sok, annyit nem vagyok hajlandó olyan komponensért adni, ami 2 év múlva lehet a felét éri."


Ekkorát nem esnek a "csúcs" processzorok árai. Nézd meg a két évvel ez előtti inteleket vagy AMDket.. :)

Persze, ha nincs ennyi magra szükséged akkor teljesen felesleges.

2021. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!