Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Komplett gamer számítógép...

Komplett gamer számítógép összeállításban help?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek a számítógépes nyelvezethez, ezért kérnék segítséget. Szeretnék elkezdeni komolyabb szinten játszani és ezért szeretnék gamer számítógépet. Nem ismerek sok játékot így ebben is kérnék segítséget, meg hogy honnan lehet venni pc-s játékokat. Nos nem csak játszani szeretnék a géppel hanem a szokásos dolgokat is mint internetezés, videó nézés, youtube ilyesmik. Meg láttam képeken hogy van sok gépben ilyen világítós cucc, mi világít bennük? Ilyesmit szeretnék mert baromi jól mutat. Meg fontos lenne ha lenne benne operációs rendszer amivel személyre szabhatom a gépem mint háttér és képernyőkímélő, profilkép ilyesmik. Mostani laptopomon ez nincs. Meg milyen monitor lenne jó? Félek hogy nem lesz megfelelő a kábel a géphez. Szeretném ha hosszú és éles lenne a monitor. Szóval ajánlanátok ilyet ami szerintetek is jó? Pénzben gyűjtenék rá bármennyit bár 200 fölött nem szívesen megyek de ha olyan akkor odaseneki. 23L

2021. jan. 3. 00:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
20# Először tanulj meg írni, utána beszólhatsz!
2021. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%

- Tápegység 25-30k (fsp, seasonic Corsair 450-500watt és moduláris mivel írtad számít az esztétika)

- Házat neked kell kiválasztani érdemes nevesebb gyártók termékei közt kiválasztani ami neked tetszik

- Alaplap 45k körül vannak már jó hűtéssel megfelelő mennyiségű portokkal ellátott darabok (4 ram slottost választanék).

- Processzor (ezt választanám ki legelőször) R5 3000es szériától felfele nézelődnék vagy i5 10000 és szériától felfele. 50-100k

- Videokártyát a legvégén választanám ki mivel azt a legkönnyebb cserélni. Így látod mennyi pénz marad rá. Nagy általánosságban elmondható, hogy minél drágább annál jobb DE ár érték aránya ez nem igaz. Gtx 1660 szuper alatt nem gondolkodnék tehát minimum 100k.

- RAM esetén 2*8 GB most elég ha nem vágsz videót stb. Itt függ a processzortól, hogy milyet érdemes, de 30k körül már RGBset is kapni.

- HDD/SSD igény kérdése én 250gb os ssdt vettem 1 tb hdd mellé 2 együtt 25-30k

- Perifériák egér billentyűzet 10-10k környékén már használhatóakat kapni de ki kell próbálni őket. Logitech G szériás egérrel nem nyúlsz mellé ha kényelmes számodra. Egérpad is kell az se olcsó sajnos.

Monitor 144hz IPS panel (ha csak nem vagy extrém FPS gamer) pl egy aoc 24g2u 75-80k

Ez így 400-500 között áll meg és szerintem a mai játékokra tökéletes fhdban.


Ezek alapján azt gondolom be tudod lőni mi az az összeg amit rá tudsz szánni.

2021. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Annyit változtatnék, hogy jelenleg pont a videokártyával kell kezdeni a vásárlást, mert abból sajnos az van, amit kapsz, és nem amit szeretnél... a többit utána simán össze lehet pakolni. De legjobb most egy ideiglenes használt... pl RX 480-580 / GTX 1060-1660-1070 szint. Aztán ha rendeződik a piac, akkor RTX 3070-ig jó bármi egy pl 10400F mellé
2021. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy videokártyából újonnan ami megfizethető és valamire való az az 1650-es, legalábbis ahogy a pcx-en néztem. Gondolom most az is túl van árazva. Én is erősen gondolkozok egy használt 1070-en, vagy egy rx 580-590-en, a mostani 1050ti-t le kellene cserélni.
2021. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
GTX 1650SUPER még ha jó árban is van az csak 4gb-os!
2021. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Igaz, csak 4GB-os, de amíg nem rendeződnek a dolgok, addig talán megtenné, vagy másik megoldás a használt piac, bár ott is kapkodják el a "jobb" kártyákat.
2021. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem igazán értem a sok lepontozást, bár ahogy végigfutottam a válaszokat azokat is végig lehetett volna szórni...


A kérdező komolyabb szinten szeretne játszani. Most akkor definiáljuk már ( nyilván nem a kérdező), hogy mi a komolyabb szint a játéknál? 1080p@60FPS? 1440p@60FPS? 1440p@144/165FPS? Esetleg 4K@60FPS vagy e felett? Ezek mellett még streamelni is szeretne?


Azért mondjuk a 4GB-os GTX1650Super és a komolyabb játék... :D Vagy egy jó 4 éves RX480, mint pl az enyém?


A #22 egy egész értelmes konfig alapot hozott össze, az is le lett pontozva.


2021-van, a komoly gaminghez ahol van magas felbontás, magas képfrissítés oda bizony erőmű kell, az meg drága. És akkor mennyi is használtan egy 2080Ti? :)


Fú mennyi kretén van ezen az oldalon... :D

2021. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
22%

"Nem igazán értem a sok lepontozást,"


-Fú mennyi kretén van ezen az oldalon... :D

2021. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez a választ mindent vitt xD


"Először vedd meg a gépet és utána tegyél fel további kérdéseket majd, jobban jársz."

2021. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

wow köszii

sokat segítettetek :)

nem tudom ki pontoz és nemnyultam még hozzá :D

2021. jan. 3. 17:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!