Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az egérgomb tönkremenetele...

Az egérgomb tönkremenetele összefügghet avval, hogy rajztáblán használom, egérpad helyett?

Figyelt kérdés

Fura összefüggés lehet, ha ez volna a helyzet, de meg kell kérdezzem, mert nincs más ötletem. Akinek van sejtése, mi a probléma oka, jelezze, légyszíves.


Már a második vadi új egér (csak vezetékeseket használtam és használok), amelyek bal gombja néhány hónapnyi rendszeres használatot követően "rendetlenkedik" (többnyire egy kattintást duplának érzékel a rendszer, pedig közben a rendszernek egérkattintásra érzékenységét is kissé lejjebb vettem).


Évek óta TISZTA rajztáblán használom az eddigi egereimet. Viszont semmi féle "szabvány egéralátét szövetet" már nem használok, mivel nem gondoltam, hogy okozhat bajt. (És lehet, hogy nem is ez a baj forrása. Csodálkoznék, ha egy esetleges szösznek az optikai rész alá bekerülése, pont egérgomb érzékelési problémát okozna...)


A kérdésem: mégis a rajztábla lehet a ludas?


Ha nem, akkor mitől mennek tönkre a bal egérgombok, mióta nem a szabvány, szövettel ellátott egérpadot használom, se semmilyen (szövet / műanyag) egérpadot? Lehet összefüggés?


Régen is ugyanúgy rendeltetés szerűen használtam az egereket, amikor anno még egérpad is volt, és azóta is, hogy már csak rajztáblán használom.


Mégis, CSAK AMIÓTA rajztábla van, egérpad helyett, két egeremnek is pár hónap alatt elbizonytalanodott a bal egérgombja...


(A korábbi egér ráadásul márkás, bár olcsóbbik LogiTch volt.)


Mi lehet az oka? Csak "véletlen", hogy az utóbbi, mindkét egér bal gomb érzékelője hamar elkopott? Csak a több ezer FT-os egér segítene? Arra nincs keretem jelenleg, másra van a pénz egyelőre.



2021. jan. 4. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2021. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na de milyen lehetséges okai vannak? Valaki, légyszi, fejtse ki.
2021. jan. 4. 15:14
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Regebben nekem Genius volt fel evente cserelni kellett, a klickelo gomb miatt, nem erzekelte, duplan erzekelt stbb

Most mat csak Logitechet veszek,azzal nincs gondom..

2021. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A bizonytalanná váló gomb nekem arra utal, hogy valamilyen szennyeződés kerül bele. Nem porlik az a rajztábla? Egyébként tegyél rá egy sima A4-es fehér papírt, pl. gyurmaragasztóval, így kiderül, hogy a rajztábla-e a bűnös. Én évekig használtam így az egeret (az asztalra volt ragasztva a papír celluxszal) és semmi baja nem lett.
2021. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk két eset az azért még távolról sem releváns olyan szempontból, hogy az alapján bármilyen következtetést le lehetne vonni.

Már csak azért sem, mert legalább ennyi ellenpéldát lehetne mondani. Én a jelenlegi egeremet 5 éve használom, egérpadot pedig legutoljára 2000 környékén használtam, azóta a sima asztallapon mozog.

Én egyszerű véletlent látnék emögött, semmi többet. Illetve de, lehet több: sok neves gyártónak vannak bóvli termékei is. Hadd említsem egyik kedvenc márkámat, a Geniust. Előző munkahelyemen a vezetés legalsó kategóriás Genius vezeték nélküli billentyűzet+egér kombót vett. A kettő együtt került kb 3 ezerbe. Pár hónap múltán elkezdtek sorban meghibásodni. Az egy fokkal magasabb ár- és minőségi kategóriájuk viszont olyannyira kifogástalan, hogy a mostani munkahelyemen már a második évet dolgozom ezen eszközökkel, és semmi bajuk. Sőt, a családban van, aki már majdnem 5 éve használja ugyanazt a Genius egeret és billentyűzetet, és semmi baja.

Nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségi kategória, illetve az sem, hogy hogyan van használva. Mondjuk haverom, aki minden elvesztett WoT-meccs után rácsap egyet, nem csoda, ha évente 4-5 egeret simán elfogyaszt. :)

Igen, az lenne a megoldás, ha minőségi modellt vennél. Nem kell persze tízezreket kiadni, de az 1500-2000 Ft alatti kategória nem biztos, hogy megéri. Akkor sem, ha maga a márka egyébként jó.

Persze, értem én, hogy az is pénz, és természetesen ha nincs keret rá, akkor nincs... de hosszabb távon sokszorosan megéri mondjuk 4-5 ezret kiadni egy egérért, ami évekig bírja, mint kéthavonta venni 1500-ért egyet.

2021. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi össezfüggés sincs a kettő között. Csaatlakozom az előzőhöz, nem jó nagyon olcsó egeret venni, de túl drágát sem kell... az a 4-5 ezer forint reális egy megbízható egérért. (Jó, persze nem mindegy hol veszed, valahol elkérhetik ezt a pént a gagyiért is... de pl. ha megnézed valamelyik árösszehasonlító oldalon és ott az olcsóbb helyeken 4-5 ezer, akkor okés.)
2021. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne rajztáblát tegyél alá, hanem kartonlapot, pl spirálfüzet borítóját, a kartonos oldalával felfelé. Szerintem is szennyeződés juthat az egérbe, attól megy tönkre a gomb. Egyébként a Trustot ajánlom, én egy 4000 forintos egerüket nyúzom már lassan 10 éve, és a mai napig hibátlan.
2021. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a meglátásokat, ötleteket! :) A márkanév egyébként szerintem nem garancia, inkább esetleg az ára, ahogy írták is páran. Viszont Trust, LogiTech(mint említettem) és Genius is volt már az évtizedek során, melyek pár hó alatt tönkrementek, és voltak köztük amelyek két évet is bírtak. Mind olcsó kategból.


Kipróbálom a spirálfüzetes illetve A4-es rajzlap verziót. Köszönöm! Hátha az bejön.


KÉRDÉS:


ha kosz ment az egérbe, érdemes szétkapnom? Kézzel, amatőrként ki tudom úgy szöszölni? Hátha javít rajta.

Vagy ne kísérletezzek evvel, mert esélyesen használhatatlan lesz, ha én mint amatőr szétszedném?

2021. jan. 4. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Én szét tudom szedni, javítottam már elektronikát, de maga a gomb elég sérülékeny, óvatosan kell vele bánni. Én a helyedben vennék bele új gombot egy elektronikai boltban, és átforrasztanám, ha mindenképp javítani akarnám.
2021. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én régi egeret szedtem már szét és a látható és könnyen leszedhető kosz eltávolítása megjavította. Tehát nekem nem maga a gomb volt a hibás. De az újabb egereket lehet, hogy nem olyan egyszerű szétszedni (az enyémből csak ki kellett csavarni egy csavart és már jött is széjjel). A gomb átforrasztására nem vállalkoztam volna.
2021. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!