Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kritériumoknak kell...

Milyen kritériumoknak kell hogy megfeleljen egy laptop, hogy profi fotó és videó szerkesztő program vígan fusson rajt?

Figyelt kérdés

Leírnátok a szükséges paramétereket? Esetleg konkrét márkát, modellt...

Köszönöm szépen a segítséget!



2021. jan. 6. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a grafikus teljesítmény,ezt követi a minél több ram.A procival már nem szokott gond lenni ebben az árkategóriában,azok kellően erősek már.itt egy gép amiben munkára való VGA van.a ramot pedig duplázhatod. [link]
2021. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, felpontoztalak, de magamról annyit, hogy azt sem tudom mi a grafikus teljesítmény, a processzor, meg a RAM. Vagyis semmit...

Páromat lepném meg vele.

2021. jan. 6. 14:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, inkább prociigényes feladatok ezek. AMD jobb most e tekintetben.

Grafikus teljesítmény a másodlagos. Csak akkor érdemes költeni rá, ha ki is lesz használva.


Rövidke összefoglalók, hogy melyik progi mikor milyen erőforrást használ, mi a javaslat:

[link]

[link]

[link]


Tehát a grafikus teljesítmény csak néhány esetben lesz előnyös

„What GPU (video card) is best for After Effects?

For After Effects, it is extremely important to have a supported GPU, but the impact of a more powerful GPU depends on how many GPU-accelerated effects you are using. The latest NVIDIA GeForce RTX 3000-series GPUs give terrific performance in certain workflows, but for most users you should focus your budget on getting the fastest CPU first.”

[link]

utána kell nézni... Nyilván ha végtelen a pénzcsap, akkor mehet a legújabb RTX is. de ha nem, akkor a procira kell helyezni a figyelem központját.


4300U / 4500U procis gépeket tartanám az abszolút minimumnak. 4800H / 4900H procikra bátran lehet menni

színhelyes IPS kijelzővel. nagy felbontás (4K)/nagy méret előny(kompromisszumos, mert ha kell a könnyű horozhatóság, akkor nem, de szerkesztéshez meg a minél nagyobb a jobb)

32GB memória (16GB ok, csak bővíteni kell utólag)

1TB SSD (vagy lehet kisebb, de akkor lehessen bővíteni + M.2 SSD-vel)



Egy árkeretet írhatnál. Mert ez a munkához való szint, amiből az ember pénzt csinál. Hobbihoz nem ajánlanék ilyen drága gépet, mert nem lenne kihasználva. Tehát most kb a 300 ezer és az 1 millió között mozgunk. Be kéne lőni valami keretet.

2021. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy több, mint 700 ezres laptoptól én is meglepődnék :D Ha van rá így pénz, akkor amit az első linkelt az jó választás. Ami nekem van, az inkább egy gamer laptop, de videó és képszerkesztéshez, na meg 3D modellezéshez vettem vagy 3 éve, ez egy lenovo legion y530, GTX 1060 6gb videókártyával és 32 gb rammal. Eddig nem volt olyan, amit ne tudtam volna vele megcsinálni, de ez nyilván felhasználás függő is. Mennyi a keret rá?
2021. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hú de rendesek vagytok! Ennyi infót!!!...

Nos van egy megbízható forrásom ahol DELL, Lenovo, HP üzleti prémium laptopok közül lehet válogatni. (én is ilyet használok)

Ha még fontos infó, hogy hobbi célra kellene. És természetesen NEM végtelen a keret, ellenben ezek a gépek a gyári új ár kb 30 %-ért vannak. Jó volna ha nem mennénk 200 e. fölé.

Köszönöm, mindenkit értékeltem!

2021. jan. 6. 22:36
 6/11 anonim ***** válasza:

"profi fotó és videó szerkesztő program vígan fusson rajta"

"Hobbi célra kellene"

"Jó volna ha nem mennénk 200 e. fölé."

"van egy megbízható forrásom ahol DELL, Lenovo, HP üzleti prémium laptopok közül lehet válogatni."-akkor ezek közül válassz.a dell 3 év garit ad,legyen benne 8 giga ram,ssd,már csak a proci kérdéses.minél több mag/szál legyen és kb ennyi..

2021. jan. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Egy szó kimaradt, mielőtt teljesen idiótának néztek...

Helyesen:Van egy megbízható forrásom ahol DELL, Lenovo, HP használt üzleti prémium laptopok közül lehet válogatni.

Vagyis nem kamionról leesett példányokról van szó.

Ezt is megmagyarázom:

"profi fotó és videó szerkesztő program vígan fusson rajta"

"Hobbi célra kellene"

Profi programot is lehet hobbi célra használni, ami alatt azt értem, nem napi 10 órát dolgoznának rajt, hanem lehet csak heti kettőt.

Nagy segítség volt minden hozzászóló írása. Köszönöm szépen mindenkinek!

2021. jan. 7. 07:38
 8/11 anonim ***** válasza:

akkor 4300U vagy 4500U procis gép

videokártya ha van van, ha nincs, akkor megteszi a processzorba épített VEGA is.

FHD IPS kijelző

RAM: mindegy, de legyen bővítve minimum 16 gigára

SSD: mindegy, de legalább 512-rr legyen bővítve. és nem gond, ha bővíthető, vagy egy HDD van még mellette.


bővítésekkel valószínűleg túlmegy majd a kereten, de megéri.


sajnos a 4000 szériás gépekből kevés jött. az 5000 széria pedig még nem érkezett meg. de hátha van valami. Interneten lehet összehasonlítgatni a procikat. Lehet intel, vagy korábbi AMD, csak a 4300U közelében legyen teljesítményben.

ilyen 220-240 ezer körül vannak az olcsóbb gépek ilyen procival. már amikor van... illetve azbintelben gyengébb a prociba épített gpu, tehát annál érdemes lehet nézni, hogy van-e dedikált videokártya.


a kijelzőnél meg tényleg az a fontos, hogy IPS legyen. kevésbé torzít, jól tartja a színeket.

2021. jan. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ért hozzá, akkor lehet jobban megérné elvinni egy meglepetés vásárlásra :D
2021. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 vagyok, ha nem 200E lenne a vüdzsé, akkor egy Macbook-ot ajánlanék, nagyon népszerű a fotó-videóval foglalkozók körében. A DXO, Affinity Photo melyeket édesapámmal a képeink feldolgozására használunk, csak úgy hasít az új M1 processzoron.


És igen, fanboy vagyok, de nem techb*zi. Csináltam apró teszteket is, szóval tudom mit beszélek.


(512GB-os 8GB RAM, M1 Macbook Air, bár Windows fronton a 8GB pl. DXO-nak nem elég)

2021. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!