Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez töredezettség, mit...

Merevlemez töredezettség, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az összes információ amivel rendelkezem:

Ma reggel csak bekapcsoltam a gépet, és az fogadott hogy valami hibája van a merevlemeznek, ezért az indítás előtt ellenőrzés és javítás lesz. Megvártam, el is indult a gép. A böngésző el tud indulni, de azon kívül az alkalmazások 80%-a nem. Egyszerűen hiába nyomok rájuk, nem indulnak el. (nem, rendszergazdaként sem).


A merevlemezen a hibaellenőrzés nem segít, eddig 3x próbáltam, újraindul a gép, kiírja hogy most ellenőrizni fogja a merevlemezt és megpróbál mindent megoldani, aztán 3 másodperc eltelik töltéssel és már végzett is. Nyilván semmi gondot nem oldott meg, és ezt 3-ból 3x így csinálta.


A meghajtó optimalizálása és a töredezettségmentesítése esetében 18% töredezettséget ír, de itt is ugyanez: Akár az elemzés, akár az optimalizálás gombra nyomok, eltelik 2 másodperc és végez, de semmit nem old meg.


Azóta pedig full random néha ezt a hibaüzenetet írja ki:

[link]

Valamint ezen kívül még a 0xc0000102 hibaüzenet is megjelenik.


Elég komoly lehet a baj, de nem tudom mit tegyek, vagy hogy pontosan mi a baj, és hogyan lehet megoldani, ezért szeretnék segítséget kérni.


Ha ez segít az utóbbi időben elég sokat ment ez a gép, és kb. napi 8 órát azért elég komoly terheléssel. A processzor pedig egy (tényleg) nagyon régi Intel Xeon X3450.



2021. jan. 7. 09:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 Nincs benne SSD ebben a pillanatban.
2021. jan. 8. 08:46
 12/14 DestinyInCap ***** válasza:
Először ments le gyorsan minden fontos adatot valamire... majd HDSentinel-el nézd meg a merevlemezed, nincs e valami gond vele... utána memtest86-ot lefuttatsz, mert memória írási problémát dobott ki hiba ablakba. Ha minden rendben van és a fontosabb adatokat is sikerült lementeni, csinálnék egy rendszer újratelepítést.
2021. jan. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A HDSentinel kondíciónak 99%-ot ír, viszont ilyen "ön-tesztet" nem tudott futtatni az olvasó egységhibája miatt.
2021. jan. 11. 21:55
 14/14 A kérdező kommentje:
2 gyenge szektor egyébként van, de helyreállítani sajnos próbaverzióval nem lehetséges :(
2021. jan. 11. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!